Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija šodien izskatīšanai galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus likumā par pievienotās vērtības nodokli (PVN), paredzot samazināto PVN likmi 5% apmērā Latvijai raksturīgiem svaigiem augļiem, ogām un dārzeņiem.

Atpakaļ uz rakstu

5 komentāri

 • Ag - Sudrabs
 • s

  s

  Ikvienā likumā kaut kas jāiemudžina, lai būtu, kur lobētājam aizķerties.
 • karlitis

  karlitis

  Patiešām . Lidijai taisnība. Nekādīgi nevar pieņemt visiem saprotamu likumu , bet tas jau arī Latvijai raksturīgi , tāpat kā dārzeņi un augļi.
 • foks

  foks

  latvijā vietēju produktu nav iespējams nopirkt,divreiz dārgāks par importa
 • Lidija

  Lidija

  Viena būtiska kļūda - 5% nodoklis jānosaka nevis Latvijai raksturīgiem dārzeņiem un augļiem, bet - Latvijā audzētiem dārzeņiem un augļiem - tās var būt pat tik neraksturīgs Latvijai auglis kā, piemēram, vīnogas un arbūzi. Tā dara daudzās Eiropas valstīs, arī Īrijā. Ja būs 5% "raksturīgajiem" dārzeņiem un augļiem, ar to pašu nāks iekšā vēl vairāk poļu, spāņu u.c. Eiropas dalībvalstu lauksaimniecības produkcijas, un vietējie audzētāji kā bija, tā paliks iedzinēju lomā. Nupat biju Īrijā, kur vietējo lauksaimnieku ražojumi ir daudz lētāki, nekā ievestie. Tādā veidā veicina ražošanu un valsts strauji attīstās.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!