Obligāto gada ienākumu deklarāciju vēl nav iesnieguši 43 000 nodokļu maksātāju; VID par kavēšanu nesodīs

2 komentāri

Obligāto gada ienākumu deklarāciju vēl nav iesnieguši 43 000 nodokļu maksātāju, kuriem pēc nodokļu reformas izveidojies pienākums piemaksāt nodokli.

Kopumā strādājošo skaits, kuriem, piemērojot progresīvo nodokļa likmi vai diferencēto neapliekamo minimumu, radusies iedzīvotāju ienākuma nodokļa starpība, kas jāpiemaksā valsts budžetā, sasniedza aptuveni 201 000.

Jau daudzi – 158 000 iedzīvotāju deklarācijas iesnieguši laikā, tomēr vienlaikus joprojām lielai sabiedrības daļai ir grūtības pieņemt un izprast vērienīgās izmaiņas nodokļu jomā – 43 000 deklarācijas arī līdz 9. jūnijam pagarinātajā termiņā nav iesnieguši. VID gan sola šogad kavētājus nesodīt, bet vispirms noskaidrot, kāpēc deklarācijas nav sniegtas.

“Nedomāju, ka šajā gadā būtu pamatoti vai pareizi sodīt kādu par nesniegšanu, jo pārejas periods bija ļoti īss, es ceru, ka valsts kontrole arī mūs sapratīs, jo mēs nebijām gatavi tik plašai reformai kā tas noticis, cilvēki pie tā noteikti nav vainīgi. Šobrīd esmu uzdevusi veikt šo personu profilēšanu, lai saprastu, kas ir šie cilvēki, kā viņus labāk sasniegt,” pauž Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme.

Lai arī deklarācijas nav iesniegtas, nodokļa parāds būs jāsamaksā līdz 2020. gada nogalei.