Nodokļu naudas atgūšana no VID ietu ātrāk, ja iedzīvotāji tos deklarētu elektroniski

0 Komentāru
Nodokļu naudas atgūšana no VID ietu ātrāk, ja iedzīvotāji tos deklarētu elektroniski
Foto: LETA

Iesniedzot savu ienākumu deklarāciju Valsts Ieņēmumu dienestā ir iespējams atgūt daļu no saviem izdevumiem, taču viss norisinātos daudz raitāk, ja iedzīvotāji savas deklarācijas iesniegtu elektroniski.

Absolūti lielākajai daļai iedzīvotāju gada ienākumu deklarācijas iesniegšana ir brīvprātīga. Taču to darot paveras iespējas atgriezt daļu izdevumu. Piemēram par veiktajām sociālajām iemaksām, izglītību vai medicīnu. Deklarāciju iesniegšana notiek teju mēnesi. Valsts ieņēmumu dienestā, līdz šim to paveikuši vairāk nekā 175 000 Latvijas iedzīvotāju. Mazāk par pusi pieprasītos izdevumus jau atguvuši. Līdz ar to jau tagad viņu maciņos kopumā atpakaļ nonākuši teju deviņi miljoni eiro.

Stastistika liecina, ka gadu no gada šo iespēju samazināt savus izdevumus uz nodokļu rēķina kļūst arvien populārāk. Aug kā iesniegto deklarāciju skaits, tā arī atgūstamās summa. Lūk – no 47 miljoniem pirms četriem gadiem, līdz 68 miljoniem pērn.  Tie, kas to jau to dara, noteikti zina, ka vienkāršākais veids kā iesniegt gada deklarāciju ir vakarā vai kādā brīvdienā tam atlicināt laiciņu pie datora.  Lai to darītu cilvēki ne vien pilsētās, bet arī laukos  – VID darbinieki dodas pie viņiem.

VID busiņam, kura noformējums aicina vairāk izmantot elektroniskos pakalpojumus, dzīvē ir visai simboliska nozīme. Novadu ietvaros tas izvadā vietējo nodaļu darbiniekus, kuru ekipējumā ir klēpjdators, mobilā  interneta modēms un neliels skeneris. Galvenā ideja – parādīt cik maz ir nepieciešams, lai gada deklārāciju noformētu mājas apstākļos.

VID darbinieču pieturvieta parasti ir pagastu centri – bibliotēku vai citu iestāžu telpas. Kur tādu nav, konsultācijas var sniegt arī pašā busiņā.

Iedzīvotājiem, kas ieradušies uz konsultāciju ir tikai divi nosacījumi – dokumentu pieņemšana notiks tikai elektroniski, un klientam jābūt aktīvai internetbankai un profilam Elektroniskajā deklarēšanas sistēmā. Kā novēroja LNT, lielākās grūtības iedzīvotājiem rada dažādu pielikumu pievienošana.

Atškirībā no pirmā klienta, Gulbenes novada Lejasciema iedzīvotāja Tamāra, procesu iesāka konsultantu  uzraudzībā, taču turpināt un pabeigt plāno jau saviem spēkiem. Līdzīgi kā darbojoties ar citām datorprogrammām, šeit esot svarīgi to darīt regulāri.

VID mobilā busiņa popularitāte dažados reģionos atšķiras. Lejasciemā apmeklētāju nebija daudz, taču turpat netālu esošajā Lizumā, divu stundu garumā pat veidojās rindas. Taču kā stāsta vietējās VID nodaļas vadītāja, pārmaksātos nodokļus iedzīvotāji vēlas atgūt arvien plašāk.

Foto:

Skaties video!

0 Komentāru