No darba līdz šim atbrīvoti teju 200 maksātnespējīgās “PNB bankas” darbinieku

1 komentārs
No darba līdz šim atbrīvoti teju 200 maksātnespējīgās “PNB bankas” darbinieku
RŪTA KALMUKA, F64

Darba attiecības līdz šim izbeigtas ar apmēram 200 maksātnespējīgās “PNB bankas” darbiniekiem, apliecina bankas maksātnespējas procesa administrators Vigo Krastiņš.

Viņš arī piebilda, ka arī turpmāk bankas darbinieku skaits samazināsies, gan atbrīvojot strādājošos, gan arī darbiniekiem atstājot darbu pēc pašu vēlēšanās.

Vienlaikus Krastiņš intervijā Latvijas Radio akcentēja, ka “PNB bankas” maksātnespējas procesā būs nepieciešami samērā daudz darbinieku, kā piemēru minot, ka bankai joprojām būs nepieciešami speciālisti noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas jomā, juristi, grāmatveži, finanšu, kā arī informācijas tehnoloģiju speciālisti.

Pēc bankas 2018. gada pārskata datiem, pērn “PNB bankā” bija nodarbināti vidēji 580 darbinieku.

Jau vēstīts, ka “PNB bankas” darbība tika apturēta 2019. gada 15. augustā, bet 12. septembrī Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa pasludināja “PNB banku” par maksātnespējīgu.

“PNB bankas” darbība tika apturēta, lai nepieļautu bankas līdzekļu aizplūšanu.

Eiropas Centrālā banka (ECB) kā “PNB bankas” tiešais uzraugs 2019. gada 15. augustā nolēma atzīt “PBN banku” par tādu finanšu iestādi, kas ir nonākusi vai nonāks finanšu grūtībās, savukārt Eiropas Vienotā noregulējuma valde pieņēma lēmumu neveikt “PNB bankas” noregulējumu, kas nozīmē neveikt pasākumus, lai bankas darbību stabilizētu. Ņemot vērā minēto, FKTK nolēmuma apturēt finanšu pakalpojumu sniegšanu “PNB bankā” un lēma par noguldījumu nepieejamību.

ECB kā “PNB bankas” tiešais uzraugs pieņēmis šādu lēmumu, konstatējot, ka banka nav ievērojusi regulējošās prasības un izvērtējot bankas finansiālo situāciju.

1 komentārs