Nav zināms, vai no “PNB bankas” varēs atgūt visu naudu, kas komerciestādes vietā izmaksāta klientiem

2 komentāri
Nav zināms, vai no “PNB bankas” varēs atgūt visu naudu, kas komerciestādes vietā izmaksāta klientiem
RŪTA KALMUKA, F64

Pamatīgas rindas ceturtdien veidojās pie slēgtās “PNB bankas” filiālēm. “Nogrimušās” komerciestādes klienti varēja sākt saņemt naudu no Noguldījumu garantiju fonda. Jaunākie dati liecina, ka izmaksas veiktas jau vairāk nekā 6000 klientu. Patlaban gan nav zināms, vai no “PNB bankas” varēs atgūt to visu to naudu, kas tagad tiek izmaksāta klientiem.

Klientu plūsmas sakārtošanai uz “PNB bankas” filiālēm jādodas pensiju un pabalstu saņēmējiem, tāpēc gandrīz visi šeit sastopamie cilvēki ir seniori. Savukārt pārējām privātpersonām, kurām bija nauda “PNB bankā”, jādodas uz bankas “Citadele” filiālēm.

Rindā Raiņa bulvārī bija desmitiem cilvēku, un tā kustējās gaužām lēni. Daudzi savu vietu ieņēmuši jau pirms plkst. 9.00, taču savu kārtu tā arī nav sagaidījuši. Laiks tiek kavēts sarunās – kā notiks naudas izmaksa, kur vēl ir “PNB bankas” filiāles, kur meklēt labierīcības. Daudziem “PNB bankā” bija vienīgais konts. Līdzīgas ainas varēja novērot arī pie PNB filiāles Birznieka-Upīša ielā.

Garantēto atlīdzību izmaksu nodrošina banka “Citadele”, kurā atzīst, ka cilvēki šodien ir sajaukuši un atnākuši uz nepareizo vietu, tāpēc vēlreiz akcentē, – pensiju un pabalstu saņēmējiem jādodas uz “PNB banku”, pārējiem uz “Citadeli”.

“”PNB” bankas filiāles strādās vismaz vienu mēnesi. Ja nav tādas akūtas nepieciešamības pēc naudas, aicinām neskriet un neveidot rindas. Arī tad, kad paies šis mēnesis, process turpināsies “Citadeles” filiālēs,” saka bankas “Citadele” valdes loceklis Vladislavs Mironovs.

Nauda, ko cilvēki sākuši saņemt, gan nenāk no “PNB bankas”. To izmaksā no Noguldījumu garantiju fonda, kas paredzēts šādām situācijām un kuru veido likumā noteiktie Latvijas komerciestāžu maksājumi.

Lai segtu garantētas atlīdzības, nepieciešami aptuveni 280 miljoni eiro. Fondā trūkst apmēram ceturtdaļa no šīs naudas, kuru radīs, aizņemoties bankās.

Pēc tam Noguldījumu garantiju fonds kā pirmais rindā kļūs par “PNB bankas” kreditoru. Vai bankā ir pietiekami daudz naudas, lai šos 280 miljonus eiro atgūtu, Finanšu un kapitāla tirgus komisija patlaban nevarēja atklāt, jo “PNB bankai” joprojām ir darbības licence.

2 komentāri