Nākamā gada valsts budžetā prioritāte – iekšlietu joma

0 Komentāru
Nākamā gada valsts budžetā prioritāte – iekšlietu joma
PAULA ČURSKTE, LETA

Prioritātei nākamā gada valsts budžeta veidošanā jābūt iekšlietu jomai, kas jau ilgstoši atstāta novārtā, paredz Valsts prezidenta un valdības vadītāja vienošanās, vēsta TV3 Ziņas.

Premjerministrs Krišjānis Kariņš vienojas ar Valsts prezidentu, ka nākamā gada valsts budžeta veidošanā prioritārai jābūt iekšlietu jomai.

Nākamā gada valsts budžeta veidošanas sarunas koalīcijas partneru starpā jau sākušās. 2022. gadā dažādām vajadzībām varēs papildus sadalīt aptuveni 300 miljonu eiro. 3.septembrī Rīgas pilī par to, kā top valsts galvenais finanšu dokuments, apspriedās Valsts prezidents ar valdības vadītāju.

Pēc tikšanās prezidents klāstīja, ka ekonomika veiksmīgi atkopjas pēc kritiena Covid-19 pandēmijā. Iekšzemes kopprodukts strauji aug un jau sasniedzis pirms krīzes līmeni. Šī tendence komplektā arī gaidāmajiem Eiropas miljardiem ieskicē pozitīvas perspektīvas noturīgai tautsaimniecības izaugsmei.

Vienlaikus prezidents vērsa uzmanību, ka valsts iekšējās drošības struktūras ilgstoši nav izpelnījušās pietiekamu uzmanību un finansējumu. To svarīgi mainīt jau nākamā gada valsts budžeta sagatavošanā, jo sevišķi, ņemot vērā pašreizējo hibrīdkaru pie robežas ar Baltkrieviju.

Egils Levits, Valsts prezidents

“Robežsardze tagad stāv mūsu krīzes situācijas pirmajās rindās un ļoti labi pilda savus pienākumus. Visai iekšlietu struktūrai, kas ir mans aicinājums un arī Ministru prezidents domā līdzīgi, tagad ir jāvelta daudz lielāka uzmanība.”

Runa arī par policiju, citu struktūru izmeklētājiem un ugunsdzēsējiem. Algu celšanai esot jāiet sazobē ar reformām.

Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”), Ministru prezidents

“Valdība ir ieguldījusi nopietnus papildus līdzekļus veselības aprūpēs un izglītības sistēmā. Iekšlietu sistēmas, policistu, robežsargu un ugunsdzēsēju atalgojuma jautājums līdz šim nav sistēmiski risināts, un ir laiks arī šo pievienot šīm prioritātēm.”

Valsts prezidents arī aicināja valdību domāt par vietu likumsargu izglītošanai augstākā līmenī – līdzīgi, kā tas notika nu jau likvidētajā Policijas akadēmijā.

0 Komentāru