“Moody’s”: ES reformas apdraud 82 Eiropas banku kredītreitingus

Komentāri
“Moody’s”: ES reformas apdraud 82 Eiropas banku kredītreitingus
Foto: TT NEWS AGENCY/SCANPIX

Starptautiskā reitingu aģentūra “Moody’s” piektdien samazināja 82 Eiropas banku kredītreitingu nākotnes perspektīvas, šādu lēmumu skaidrojot ar jauniem Eiropas Savienības (ES) noteikumiem, kas padara bankas savstarpēji atbildīgas par riskiem jaunas krīzes gadījumā.

Šāds lēmums norāda uz grūtībām saistībā ar banku sistēmas stabilizēšanu, kas jau izraisījusi sabiedrības un politisko neapmierinātību.

ES jaunie noteikumi paredz norobežot bankas, kas varētu radīt paniku sistēmā, un samazināt riskus nodokļu maksātājiem glābt bankas, lai novērstu to graujošo ietekmi uz ekonomiku.

“Moody’s” kredītreitinga perspektīvu samazinājusi 82 bankām no stabilas un negatīvu.

Divām bankām perspektīva pazemināta no pozitīvas uz stabilu, bet četrām bankām tā saglabāta līdzšinējā līmenī.

Visvairāk šāds “Moody’s” lēmums ietekmējis Vāciju, kur kredītreitinga perspektīva samazināta 12 bankām.

Aģentūra norāda, ka šādus lēmumus pieņēmusi saistībā ar Eiropas Parlamenta apstiprinātajiem banku savienības elementiem.

Banku savienību veido Vienotās uzraudzības mehānisms (SSM), kas darbību Eiropas Centrālās bankas (ECB) pārraudzībā sāks novembrī.

SSM papildina Kopīgs mehānisms banku finanšu problēmu risināšanai (SRM), kas likvidēs grūtībās nonākušās bankas, pirms tās paspējušas nodarīt pārāk smagu postu.

“Moody’s” vēsta, ka pagaidām nav vēl skaidrs, vai šie jaunie noteikumi būs efektīvi lielu starptautisku banku glābšanā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl