Lielo algu saņēmēji cenšas panākt tā dēvētā solidaritātes nodokļa atcelšanu

10 komentāri

Lielo algu saņēmēji un maksātāji Satversmes tiesā cenšas panākt īpaši viņiem piemērotās nodevas, – tā dēvētā solidaritātes nodokļa atcelšanu.

Šo lielajām algām piemērojamo nodokli Satversmes tiesā apstrīdējuši gan labi atalgotās privātpersonas, gan uzņēmumi, kas lielās algas maksā. Tiesa otrdien, 10. oktobrī, sāka skatīt komercsabiedrību prasību.

Alise Leškoviča
Zvērināta advokāte, pieteicēju pārstāve

Sanāk, ka šie darba devēji tiek sodīti par to, ka viņi legāli maksā tirgus situācijai atbilstošu atalgojumu augsti kvalificētam darbaspēkam.

Ilze Tralmaka
Saeimas Juridiskā biroja pārstāve

Apstrīdētās normas atbilst Satversmei. Tas ir pienākums maksāt nodokli taisnīgā apmērā pēc attiecīgiem likumiem, kādi ir pārējiem darba devējiem.

Kad būs lēmums šajā tiesvedībā, nav vēl zināms, bet spriedumu otrā tiesvedībā par solidaritātes nodokli Satversmes tiesa paziņos jau 19. oktobrī. Ja tiesa atzīs solidaritātes nodokli par Satversmei neatbilstošu, tad valstij varētu nākties atmaksāt ievērojamas summas, kas iekasētas līdz šim. Piemērojot šo nodokli, Finanšu ministrija 2017. gadā plāno iekasēt gandrīz 47 miljonus eiro.

TOP komentāri

 • Elita Kalniņa
  +1 +1 0

  Elita Kalniņa

  Vispar kopa no jebkuras algas aiziet 56 % Darba deveja darba ņēmēja un ienākumu
 • Vilnis Priede
  +1 +1 0

  Vilnis Priede

  Manuprat liela alga jeb ikmeneseha ienakumi cilvekam ir 2200 un uz augshu,tirais uz rokas menesi ieskaitot premijas ,
  Es nepelnu nemaz,esmmu bezdarbnieks tomer pec cipariem sprieezu par to!#!
 • Vilnis Priede
  +1 +1 0

  Vilnis Priede

  Jaapliek ar papildus nodokliem lielas algas ,un ar lielakiem nodokliem ires dzivokli,tapat ari nekustamie ipashumi kuru kadastrs parsniedz 30000 tk,piedodiet ja kadam iedirshu dvesele bet no nabagiem jau viss ir panemts!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl