Lielākās algas Latvijā – IT speciālistiem

5 komentāri
Lielākās algas Latvijā – IT speciālistiem
PIXABAY

Pagājušā gadā nedaudz mazinājusies algu nevienlīdzība, liecina “CV-Online” veiktais pētījums par algām.

Pērn visstraujāk augušas zemākās algas, mazinājusies atšķirība starp to, kādus ienākumus saņem Rīgā un pārējā Latvijas teritorijā, kā arī mazinājusies atšķirība starp atalgojuma līmeni vīriešiem un sievietēm. Tā liecina pētījums, kurā 24 000 strādājošo no dažādām Latvijas pilsētām un novadiem atbildējuši par saviem ikmēneša ienākumiem, ieskaitot algu, bonusus un prēmijas.

Dati liecina, ka joprojām lielākā vidējā alga – virs 2600 eiro bijusi informācijas tehnoloģiju (IT) speciālistiem un advokātiem, bet zem 400 eiro saņēmuši pastnieki, apkopējas, sanitāri. Bet vidēji tās pērn sasniegušas 948 eiro. Nozares eksperts pieļauj, ka alga “uz rokas” šogad varētu sasniegt vidēji 1000 eiro.

“Prognozes gan no ekonomistu puses, gan no viena cita mūsu pētījuma puses liecina, ka darba devēji, vismaz puse no darba devējiem šogad plāno pārskatīt atalgojumu un vidējais pieaugums ir sagaidāms vidēji 5-6% robežās,” norāda “CV-Online Latvia” vadītājs Aivis Brodiņš.

Oficiālā statistika joprojām nav tik rožaina, jo saskaņā ar to alga uz rokas vidēji Latvijā bija 742 eiro. Bet, rēķinot uzņēmumu izmaksas par darbiniekiem, Latvija uz Eiropas Savienības valstu fona joprojām izskatās kā lētā darbaspēka zeme.