Lielā tempā izpērk kuršu ķoniņiem veltīto jubilejas monētu

0 Komentāru
Lielā tempā izpērk kuršu ķoniņiem veltīto jubilejas monētu
Foto: Latvijas Banka

Milzīgos tempos izpirkta tikai piektdien klajā laistā Latvijas Bankas sudraba kolekcijas monēta. Latvijas valsts simtās jubilejas ietvaros, tā veltīta kuršu ķoniņiem – latviešu tautas daļai, kas pratusi nosargāt savu personisko brīvību un neatkarību.

43 eiro vērtās monētas tika izpārdotas īsi pēc laišanas apgrozībā. Numismātu un kolekcionāru vidū tas nozīmē, ka monētas vērtība tikai aug, jo uzskatāma par retumu.

Jau labu laiku Latvijas Banka monētu tirdzniecību veic internetā, lai pie tās kasēm neveidotos rindas. Daļu monētu gan joprojām varēja iegādāties klātienē, taču arī tur tās pazuda jau ap desmitiem no rīta. Oficiāli tirāža ir 2500 monētu. Neliels papildinājums gaidāms pēc mēneša.

“Cilvēkiem, kas tomēr vēl tomēr grib, jo nav izdevies nopirkt ne internetā, ne klātienē septembrī Latvijas banka kopā ar pastu 300 izdos izdevumā kopā ar īpašu Kursu ķoniņiem veltītu pastmarku. Tāpēc cilvēkiem vel būs iespēja iegūt šīs monētas un papildināt kolekcijas un dāvanu klāstu,” norāda Latvijas Bankas pārstāvis Jānis Silakalns.

Kolekcijas monētas “Kuršu ķoniņi” mākslinieki ir Arvīds Priedīte, kas veidojis grafisko dizainu, savukārt plastisko veidojumu – Ligita Franckeviča. Monētas kaltas Lietuvā.

0 Komentāru