Levits slavē VID par labas pārvaldības principu ievērošanu

1 komentārs

Valsts prezidents Egils Levits pirmdien apmeklēja Valsts ieņēmumu dienestu (VID). Viņš ne vien iepazinās ar dienesta darbu, bet arī VID darbiniekiem lasīja lekciju par labas pārvaldības principiem. Prezidents kopumā VID darbu vērtē pozitīvi un uzskata, ka iesāktās reformas ir jāturpina.

Valsts ieņēmumu dienestam sniegt ieskatu labas pārvaldības principos Levits bija apsolījis jau pirms kļūšanas par prezidentu. Pirmdien šāda lekcija arī notikusi.

“Tas ir viens no mūsu valsts konstitucionālajiem principiem, kas ietverts Satversmes ievadā, arī Satversmes 89. pantā. Un tas ir jāievēro visām valsts pārvaldes iestādēm,” sacīja Levits.

“Laba pārvaldība ir mūsu mērķis un uzdevums. Un es sevi neuzskatu par tik augsta līmeņa tiesību speciālistu, kāds ir Levita kungs. Un ir ļoti svarīgi, ka tās mums iestrādnes un tas, ko darām, tiek apliecināts no viņas puses kā pareizs,” pauda VID vadītāja Ieva Jaunzeme.

Labi pārvaldības principi nozīmē, ka valsts iestāde ir pieklājīga, atklāta un godprātīgi strādā ar klientiem. Iepriekš VID tika kritizēts par to, ka to savā darbā neizmanto. Piemēram, vēl pirms diviem gadiem Tiesībsarga birojs bija secinājis, ka, ja persona kavējas ar kādas informācijas sniegšanu VID, tad dienests reaģējot represīvi, savukārt, ja pats VID nereaģē uz personu iesniegumiem likumā noteiktajā termiņā, tad par to nekas neesot. Tagad situācija esot mainījusies.

“Šajā brīdī mēs tiešām jau to darām, bet šis ir papildu stimuls arī darīt uz priekšu. Klients pirmajā vietā. Klientam ir jābūt apmierinātam, un klientam ir jāsaņem labākais pakalpojums, tai pašā laikā klients arī ir visa sabiedrība, un sabiedrībai ir tiesības saņemt nodrošinājumu nodokļu veidā,” teica Jaunzeme.

“Es piekrītu Jaunzemes kundzei, ka labas pārvaldības principi ir jāievēro pastāvīgi un visos gadījumos. Un es domāju, ka šeit tiešām ir labs progress noticis, bet jāņem vērā, ka reformai valsts pārvaldē ir jānotiek pastāvīgi, nevar teikt, ka vienreiz esam reformējuši, un tagad viss ir kārtībā,” norādīja Levits.

Tāpat prezidents uzsvēra, ka VID ir svarīgi turpināt strādāt pie ēnu ekonomikas apkarošanas, lai pelēkais sektors valstī tuvotos nulles atzīmei. Tam gan dienestam jāmeklē jauni apkarošanas instrumenti.