Levits par budžeta veidošanu: Process ir grūts, bet tas virzās uz priekšu

5 komentāri
Levits par budžeta veidošanu: Process ir grūts, bet tas virzās uz priekšu
AFP/SCANPIX

Jaunā budžeta veidošana ir viens no galvenajiem tematiem, kuru trešdien Rīgas pilī Valsts prezidents Egils Levits pārrunāja ar valdības vadītāju Krišjāni Kariņu (JV).

Pēc sarunas ar premjeru Levits sacīja, ka budžeta veidošana ir sarežģīts process, bet tas virzās uz priekšu. Un prezidents ir apmierināts ar premjera darbu, cenšoties salāgot daudzās prasības.

“Ir redzams, ka šis process ir komplicēts, jo ir, protams, daudz dažādas prasības no dažādiem ministriem, no politiskajiem spēkiem. Ministru prezidentam tas viss ir jākoordinē un jāsaskaņo, lai mums kopā Latvijai kā tādai būtu viens sakarīgs, sajēdzīgs budžets. Es domāju, ka Ministru prezidents to arī ļoti labi dara. Katrā ziņā mans iespaids ir tāds, ka budžeta process ir grūts, bet tas virzās uz priekšu,” saka Valsts prezidents.

Lai gan tautsaimniecības izaugsme ir palēninājusies, ekonomika joprojām turpina augt. Kā lēš premjerministrs, paredzams, ka izaugsme jaunajā budžetā dos vairāk nekā 500 miljonu eiro pieaugumu. Un pirmo reizi Latvijas budžets pārsniegs desmit miljardus eiro.

5 komentāri