Latviju apmeklēs EP Finanšu noziegumu izpētes komiteja, lai runātu par “ABLV Bank” likvidācijas apstākļiem

0 Komentāru
Latviju apmeklēs EP Finanšu noziegumu izpētes komiteja, lai runātu par “ABLV Bank” likvidācijas apstākļiem
Foto: Reuters / LETA

Latviju 30. augustā un 31. augustā apmeklēs Eiropas Parlamenta (EP) Finanšu noziegumu, izvairīšanās no nodokļu maksāšanas un nodokļu apiešanas īpašās komitejas delegācija (TAX3), lai ar politiskajiem partneriem un ekspertiem apspriestu “ABLV Bank” likvidācijas apstākļus, liecina EP informācija.

Delegācija apmeklēs arī Rīgas Brīvostu un rīkos tikšanās ar pilsoniskās sabiedrības pārstāvjiem, lai labāk izprastu Latvijas finanšu un muitas politiku.

Paredzēts, ka delegācija tiksies ar parlamenta atbildīgo komiteju pārstāvjiem, finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu (ZZS), iestādēm, kas cīnās pret naudas atmazgāšanu, un Latvijas Komercbanku asociāciju.

Komitejas sastāvā ir arī EP deputāti no Latvijas – Roberts Zīle (VL-TB/LNNK) un Krišjānis Kariņš (V).

Izveidojot īpašo komiteju, EP reaģēja uz pērn publiskotajos “paradīzes dokumentos” atklātajiem faktiem. Komitejas sastāvā apstiprināti 45 locekļi un tai ir 12 mēnešu pilnvaru termiņš.

Komitejas uzmanības lokā ir “dalībvalstu shēmas, kurās ir paredzētas nodokļu privilēģijas”, krāpšana pievienotās vērtības nodokļa jomā un nodokļu saistību izpilde digitālajā nozarē, informēja EP preses sekretāre Signe Znotiņa-Znota.

0 Komentāru