Latvijas pilsoņi organizējuši vērienīgas naudas atmazgāšanas shēmas ārvalstīs

10 komentāri

Valsts ieņēmumu dienests (VID) sadarbībā ar specvienību “Omega” veicis 26 kratīšanas un vērienīgākā operācijā aizturēts Rīgā un Pierīgā bāzēts noziedzīgs grupējums, kurš organizējis starptautiskas naudas atmazgāšanas shēmas miljoniem eiro vērtībā, vēsta TV3 Ziņas.

Pagājušajā piektdienā muitas un nodokļu policijai sadarbībā ar speciālo uzdevumu vienību “Omega” vērienīgā operācijā izdevies aizturēt Rīgā un Pierīgā bāzētu noziedzīgo grupējumu, kas piecu gadu garumā nodarbojās ar naudas atmazgāšanu starptautiska mērogā. Grupējums maskējās zem kāda grāmatvedības uzņēmuma – it kā sniedzot grāmatvedības pakalpojumus. Visi tā dalībnieki, tostarp galvenā organizatore, ir Latvijas pilsoņi.

VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktors, ģenerālis Kaspars Podiņš

“Bija izveidotas 15 ofšoru kompānijas, kā arī grupējuma pārvaldībā bija ofšoru bankas konti, būtībā tika sniegtu plaša veida naudas legalizācijas pakalpojumi. Piedāvāja plašāko pakalpojumu klāstu, kāds katram klientam bija vajadzīgs, sākot ar fiktīviem būvniecības pakalpojumiem, pārtikas preces, rūpniecība, tekstila rūpniecība, pilnīgi jebkas, kas konkrētajam klientam bija vajadzīgs, lai radītu iespaidu, ka darījums ir patiesībā noticis. Vienai no šīm ofšoru kompānijām apgrozījums bija pieci miljoni – tad jūs stādāties priekšā, cik ir pārējām kopā.”

Kratīšanas notikušas gan galvaspilsētā Rīgā, gan Pierīgā. Operāciju laikā izņemta arī skaidra nauda un narkotikas. Arestētas vairākas ekskluzīvas villas, automašīnas un pat pieradināts Sarkanajā grāmatā iekļautais lūsis. Nodokļu un muitas policijas priekšnieks atzīst, ka darboņi bijuši savas jomas augsta līmeņa speciālisti, ar izcilām ekonomikas un grāmatvedības zināšanām, piesaistīti arī augsta līmeņa informācijas tehnoloģiju (IT) speciālisti.

VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktors, ģenerālis Kaspars Podiņš

“Grupējuma rīcībā bija virkne serveru, kur ar vienu pogas spiedienu varēja iznīcināt visu informāciju un visus pierādījumus. Vienā vietā mēs atradām aiz kamīna paslēptu izbūvētu telpu, kurā atradās 12 serveri, datori, kas apkalpoja visu šo ofšoru kompāniju darbību. Tā kā filmās ar vienu rokas spiedienu kamīns atveras. Grupējuma personām piederēja ļoti ekskluzīvi nekustamie īpašumi, un vienā no tiem saskārāmies arī ar neparastu mājdzīvnieku, kurš gribēja uzbrukt mūsu naudas meklēšanas sunim, un, izrādījās, ka tas ir pieradināts lūsis.”

Visi grupējumam piederošie uzņēmumi ir arestēti. Kopumā aizturētas septiņas personas, no kurām četras ir atzītas par aizdomās turamajām –  divas personas atrodas apcietinājumā, tostarp grupējuma vadītāja – 1974. gadā dzimusi sieviete.

Par šāda apmēra krāpniecības shēmām draud cietumsods līdz 12 gadiem. Ņemot vērā, ka shēmas organizētas ar ārvalstīs atvērtiem fiktīviem uzņēmumiem, šī lieta nosūtīta arī ārvalstu izmeklētājiem.

10 komentāri