Latvijas iedzīvotāji aktīvi izmanto bezkontakta kartes; šajā ziņā esam priekšā Lietuvai un Igaunijai

2 komentāri
Latvijas iedzīvotāji aktīvi izmanto bezkontakta kartes; šajā ziņā esam priekšā Lietuvai un Igaunijai
Vladislavs Proškins / f64

Latvijas iedzīvotāji arvien biežāk izmanto iespēju norēķināties ar bezkontaktu maksājuma kartēm. Bankas atzīst, ka Latvija šajā ziņā pat apsteigusi Lietuvu un Igauniju.

Maksājuma kartes ar bezkontakta norēķinu iespējām Latvijā pieejamas jau četrus gadus, taču aktīva to izmantošana notiek pēdējo pusotru gadu. Attīstoties tehnoloģijām, plašākas kļūst arī patērētāju iespējas. Līdz ar to no nākamā gada aprīļa tiks palielināta summa, līdz kurai netiek prasīta PIN koda ievade norēķiniem.

“Nākamais solis, Lietuva un Igaunija palielina bezkontaktu limitu no 10 uz 25 šī gada oktobrī, mēs Latvijā to palielināsim ar aprīli no 10 uz 25 eiro, tas ir tas viens solis pīkšķināšanas ieradumu attīstībā,” saka ”Swedbank” pārstāve Liene Gasiņa.

Visbiežāk cilvēki ar bezkontakta kartēm iepērkas pārtikas veikalos, degvielas uzpildes stacijās, kafejnīcās un restorānos. Vienlaikus daudzi iedzīvotāji ir atzinuši, ka viņiem tomēr ir bažas par bezkontakta karšu drošību, jo netiek prasīts ievadīt PIN kodu.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl