7 komentāri

Latvijas Banka uzskata, ka šobrīd ir īstais brīdis, lai būtiski samazinātu ekonomiskās krīzes laikā paceltos nodokļus. Banka sagatavojusi ”Nodokļu stratēģiju 20/20”, kas paredz ienākumu nodokļu samazināšanu uzņēmumiem, kas naudu iegulda biznesa attīstībā, kā arī darba ņēmējiem. Reforma ļaušot veikt ne tikai sen solīto ekonomisko uzrāvienu, bet par 300 eiro gadā palielināt strādājošo ienākumus.

Latvijas Banka esošo nodokļu sistēmu asi kritizē. Tā esot sarežģīta, godīgu uzņēmējdarbību apgrūtinoša un ekonomikas attīstību kavējoša.

Kā uzsver Ilmārs Rimšēvičs, Nodokļu stratēģija 20/20 piedāvā modernu un vienkāršu nodokļu sistēmu. Tā paredz izlīdzināt nodokļu slogu darbaspēkam, kuram tas ir neadekvāti augsts, ar slogu uzņēmumiem un ienākumiem no kapitāla. Reformas rezultātā par dažādiem ienākumu veidiem tiktu maksāta vienāda nodokļu likme – 20%.

Latvijas Banka arī piedāvā no nodokļiem atbrīvot peļņu, kas ieguldīta uzņēmumu attīstībā. Līdzīga prakse ir Igaunijā.
Lai arī sākotnēji valsts budžeta ieņēmumi varētu nedaudz samazināties, straujāka ekonomiskā izaugsme ļautu valsts budžetā papildus iekasēt 700 miljonus. Savukārt strādājošais ar 1000 eiro algu gadā papildus nopelnītu 300 eiro.

DNB bankas ekonomists Pēteris Strautiņš “Twitter” vietnē gan norādījis, ka piedāvājumā nav risinājumu, kā mazināt sabiedrībā valdošo nevienlīdzību.

Pēc Rimšēviča domām, šī problēmu valstij jārisina ar dažādiem sociāliem instrumentiem. Jāpiebilst, ka rīt ar savu redzējumu par nodokļu reformu iepazīstinās Finanšu ministrija. Paredzams, ka tas sasauksies ar Latvijas Bankas piedāvājumu, arī solot būtisku nodokļa sloga samazināšanos darbaspēkam.

TOP komentāri

 • Oskars
  +4 +4 0

  Oskars

  Latvijas Banka jau sen ir tikai sīka Eiropas Bankas filiālīte. Tāpēc tās ''ieteikumi'' mūsu valdībai ir pie vienas vietas.
 • LV
  +4 +4 0

  LV

  sākas priekšvēlēšanu kampaņa!krīze atkal būs pāris gadus pēc vēlēšanām.TAS NOTIEK LATVIJĀ!
 • džobe
  +3 +3 0

  džobe

  Neticat tiem šķidrajiem- alga jāpaaugstina ir par 300 + 200 eiro, lai tā būtu virs 800 eiro mēnesī, nevis kaut kādi tur 25 eiro mēnesī parastam cilvēkam, un valdībai par 25% klāt, tātad no 2000 eiro šiem izaugs 2500 eiro, kā progresīvais trieciens tautai.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl