Latvija iesniegusi ziņojumu par “Moneyval” rekomendāciju ieviešanu

0 Komentāru
Latvija iesniegusi ziņojumu par “Moneyval” rekomendāciju ieviešanu
IEVA ČĪKA, LETA

Latvija noteiktajā laikā iesniegusi tehnisko ziņojumu par “Moneyval” rekomendāciju ieviešanu, uzrādot būtiskas izmaiņas finanšu sektorā.

Latvijai gada laikā kopš Eiropas Padomes komiteja noziedzīgi iegūto līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanai – “Moneyval” noteikusi pastiprinātu kontroles režīmu, bija jāuzrāda progress tam, kā tiek pildītas rekomendācijas naudas atmazgāšanas novēršanas sistēmas uzlabošanai.

30. augustā Latvija iesniegusi Finanšu izlūkošanas dienesta vadībā sagatavoto progresa ziņojumu ar detalizētu izklāstu par līdzatbildīgo institūciju, jo īpaši Latvijas valdības un Saeimas, darba rezultātiem. Šis ir tehnisks ziņojums, kurā jāuzrāda tas, kādas izmaiņas veiktas likumos un procesos – tādu esot bijis daudz, tā LNT Ziņām atzina Finanšu izlūkošanas dienesta vadītāja Ilze Znotiņa.

“Visu, protams, nevaram izdarīt gada laikā, vēl jo vairāk ņemot vērā, ka jākoncentrējas uz to, lai parādītu rezultātu, nevis to, ka mēs joprojām tikai strādājam uz likumu ieviešanu, jaunu normu radīšanu. Mums ir ļoti, ļoti daudz kas izdarīts, patiešām, es varu uzslavēt visas iesaistītas iestādes, katrā strādājusi, lai maksimālu rezultātu demonstrētu. Mums ir jautājumi, kurus vēl joprojām jūtam, kur diezgan daudz spēka vēl jāiegulda,” pauda Znotiņa.

Tiek ziņots par uzlabojumiem 20 no kopumā 34 rekomendācijām, tai skaitā par 10, kas tika novērtētas kā ieviestas daļēji un vēl 10, kas novērtētas kā lielākoties atbilstošas.

0 Komentāru