Latvijā atbalstīta kredītinformācijas biroju izveide

0 Komentāru
Latvijā atbalstīta kredītinformācijas biroju izveide
(Foto: LETA)

Latvijā atbalstīta kredītinformācijas biroju izveide – to galvenais mērķis būs palīdzēt bankām, nebanku finanšu pakalpojumu sniedzējiem, un līzingu devējiem izvērtēt klientu spējas uzņemties saistības.

Kredītinformācijas biroju likums stājies spēkā 1. janvārī, un ir iecerēts, ka gada laikā reāli varētu sākt darboties trīs kredītinformācijas datubāzes. Taču pagaidām nozarē vēl  daudz neskaidrību. Piemēram, par to, vai tiks apkopota informācija un notiks tās apmaiņa starp birojiem par mazajiem kredītiem – 20 līdz 50 eiro apjomā.

Taču noteikti zināms, ka tiks apkopoti ne tikai kreditētāju, bet arī citu pakalpojumu sniedzēju dati, piemēram par komunālo maksājumu vai telefonu rēķinu apmaksu, turklāt ne tikai sliktie, bet ar arī labie dati.

KAAA valdes loceklis Armīns Kalniņš: ”Lai, pieņemsim cilvēks, ja maksā kārtīgi visus rēķinus, komunālos, mobilos, lai tajā brīdīt, kad viņš gribētu paņem pakalpojumu, kredītu, šī informācija tiktu ņemta vērā, šī būtu tā viņa pozitīvā maksājumu vēsture.”

Iecerēts, ka klients, kas nemaksā rēķinus, vispirms tiks brīdināts, bet pēc diviem mēnešiem – iekļauts kādā no kredītinformācijas biroju datu bāzēm. Savukārt pozitīvo datu iekļaušana būs brīvprātīga.

0 Komentāru