Latvijā atbalstīta kredītinformācijas biroju izveide

Komentāri
Latvijā atbalstīta kredītinformācijas biroju izveide
(Foto: LETA)

Latvijā atbalstīta kredītinformācijas biroju izveide – to galvenais mērķis būs palīdzēt bankām, nebanku finanšu pakalpojumu sniedzējiem, un līzingu devējiem izvērtēt klientu spējas uzņemties saistības.

Kredītinformācijas biroju likums stājies spēkā 1. janvārī, un ir iecerēts, ka gada laikā reāli varētu sākt darboties trīs kredītinformācijas datubāzes. Taču pagaidām nozarē vēl  daudz neskaidrību. Piemēram, par to, vai tiks apkopota informācija un notiks tās apmaiņa starp birojiem par mazajiem kredītiem – 20 līdz 50 eiro apjomā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Taču noteikti zināms, ka tiks apkopoti ne tikai kreditētāju, bet arī citu pakalpojumu sniedzēju dati, piemēram par komunālo maksājumu vai telefonu rēķinu apmaksu, turklāt ne tikai sliktie, bet ar arī labie dati.

KAAA valdes loceklis Armīns Kalniņš: ”Lai, pieņemsim cilvēks, ja maksā kārtīgi visus rēķinus, komunālos, mobilos, lai tajā brīdīt, kad viņš gribētu paņem pakalpojumu, kredītu, šī informācija tiktu ņemta vērā, šī būtu tā viņa pozitīvā maksājumu vēsture.”

Iecerēts, ka klients, kas nemaksā rēķinus, vispirms tiks brīdināts, bet pēc diviem mēnešiem – iekļauts kādā no kredītinformācijas biroju datu bāzēm. Savukārt pozitīvo datu iekļaušana būs brīvprātīga.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl