Koalīcija vienojusies par 2022. gada budžetu

1 komentārs
Koalīcija vienojusies par 2022. gada budžetu
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Četras koalīcijas partijas kopā ar Saeimas deputāta Ata Zakatistova vadīto “Stabilitātes” grupu ir politiski vienojušās par 2022. gada valsts budžetu, ceturtdien, 23. septembrī, žurnālistiem pavēstīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Valdības koalīcija ceturtdien, 23. septembrī, spērusi lielu soli pretī nākamā gada valsts budžeta pieņemšanai. Politiķi tikuši galā ar strīdīgāko jautājumu – par to, kā vēlēšanu gadā būtu dalāmi papildus pieejamie aptuveni 300 miljonu eiro.

Gaidāms algu pieaugums mediķiem, pedagogiem, kā arī kultūras jomas un iekšlietu sistēmas darbiniekiem. Paredzēts arī celt neapliekamo minimumu, tam nākamā gada vidū sasniedzot 500 eiro.

Tāpat politiķi vienojušies celt finansējumu zinātnei un pakalpojumu pieejamībai veselības aprūpē, tai skaitā onkoloģijai.

Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”), Ministru prezidents

“Sarežģīts process, bet tas ir bijis arī ļoti auglīgs. 2022. gada budžetā mums ir ļoti svarīgi veicināt gan ekonomikas turpmāko izaugsmi un iedzīvotāju labklājību, gan atsevišķu nozaru attīstību.”

Paredzētas arī nozīmīgas investīcijas lielo uzņēmumu jeb lielo investīciju atbalstam. Ļoti nozīmīgas investīcijas gaidāmas reģionālajā attīstībā, tostarp ceļos un pašvaldību infrastruktūrā, atklāja premjers.

Savukārt zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (NA) preses konferencē pēc Sadarbības sanāksmes akcentēja, ka līdz šim iekšlietu nozarē nebija novirzīti pietiekami daudz līdzekļu. “Skaidrs, ka tā ir nozare, kas ir ļoti nepieciešama gan sabiedrības drošībai, gan mūsu skatījumam uz nākotni. Sevišķi ņemot vērā procesus, kas diemžēl notiek uz Latvijas Austrumu robežas,” norādīja politiķis.

Vienlaikus viņš pauda gandarījumu par to, ka kolēģi piekrita kultūras ministra Naura Puntuļa (NA) priekšlikumiem par darba samaksas palielinājumu kultūras nozarē, kā arī par pievienotās vērtības nodokļa (PVN) samazinājumu drukātajām grāmatām un preses izdevumiem.

Valdībā šos lēmumus paredzēts apstiprināt ārkārtas sēdē rītdien, 24. septembrī.

1 komentārs