KNAB sācis pārbaudi par bijušā FKTK vadītāja Zakuļa nonākšanu “Luminor Bank” valdē

1 komentārs
KNAB sācis pārbaudi par bijušā FKTK vadītāja Zakuļa nonākšanu “Luminor Bank” valdē
Ieva Lūka / LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir sācis pārbaudi, vai bijušais Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) vadītājs Kristaps Zakulis, nokļūstot “Luminor Bank” (iepriekš “DNB Banka”) valdē, nav pārkāpis komercdarbības ierobežojumus.

KNAB pārbaudi sācis atbilstoši savai kompetencei, apstiprināja KNAB preses pārstāve Laura Dūša.

Atbilstoši likumam par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā valsts amatpersonai divus gadus pēc tam, kad tā ir pieņēmusi lēmumu vai piedalījusies lēmuma pieņemšanā par publisko iepirkumu, partnerības iepirkumu, sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju iepirkumu vai koncesiju, par publiskas personas finanšu līdzekļu piešķiršanu vai veikusi uzraudzības, kontroles vai sodīšanas funkcijas, vai administrējusi maksātnespējas procesu, ir aizliegts iegūt tāda komersanta mantu, kā arī kļūt par tādas komercsabiedrības dalībnieku, akcionāru, biedru vai ieņemt amatus komercsabiedrībā, attiecībā uz kuru šī valsts amatpersona, pildot pienākumus, pieņēmusi lēmumu vai piedalījusies lēmuma pieņemšanā.

Saeima Zakuli no FKTK priekšsēdētāja amata atbrīvoja 2016. gada 28. janvārī, tātad divi gadi vēl nav pagājuši, tomēr FKTK Komunikācijas daļas sabiedrisko attiecību speciāliste Agnese Līcīte aģentūrai LETA iepriekš norādīja, ka Zakulis pēdējos lēmumus par konkrētajiem tirgus dalībniekiem esot pieņēmis senāk – pirms vairāk nekā diviem gadiem.

Līcīte norādīja, ka gadījumos, kad persona pretendē uz nozīmīgu amatu kādā Latvijas bankā, FKTK no savas puses vienmēr izvērtē amata kandidāta atbilstību arī Kredītiestāžu likuma prasībām. Šajā gadījumā FKTK nebija iebildumu pret amata kandidātu.

1 komentārs