Kariņš pagaidām neredz pamatu veikt korekcijas jaunajā nodokļu sistēmā

45 komentāri
Kariņš pagaidām neredz pamatu veikt korekcijas jaunajā nodokļu sistēmā
ROMĀNS KOKŠAROVS, F64

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) pagaidām neredz pamatu veikt korekcijas nodokļu sistēmā attiecībā uz pašnodarbinātajiem un nepilna laika darbiniekiem, izriet no premjera paustā intervijā LTV raidījumam “Rīta panorāma”.

Lai gan Valsts prezidents Egils Levits ir paudis aicinājumu koriģēt nesen ieviestās nodokļu izmaiņas, Kariņš uzskata, ka problēma vairāk ir tajā, ka cilvēki jauno sistēmu vēl nav izpratuši, līdz ar to būtu jāveic lielāks skaidrojošais darbs, tomēr kārtība pati par sevi pagaidām neesot jāmaina.

Lasi vēl – VKKF pārstāve: Nodokļu reforma uzliek pārāk daudz atbildības uz darba ņēmēju pleciem

“Acīmredzot nepieciešams, ka Valsts ieņēmumu dienests un Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra labāk skaidro, ko cilvēkiem sagaidīt. Acīmredzot daudzi vēl nav sapratuši un nesaprotot baidās, ka būs kas slikts. To es varu izprast. Bet mums pēc būtības ir paredzēts, ka nevienam nav jāmaksā nodoklis par neesošiem ienākumiem,” skaidroja Kariņš, piebilstot, ka, viņaprāt, neapmierinātība ar jauno sistēmu ir “vairāk nezināšanas un nesaprašanas jautājums”, kuru tuvākajā laikā izdosies atrisināt.

Lūgts komentēt atsevišķu cilvēku sociālajos tīklos izteikto neapmierinātību ar konkrētām jaunās kārtības niansēm, Kariņš sacīja, ka ir ļoti grūti veidot valsts politiku, balstoties uz sociālajiem tīkliem, jo tur paustais viedoklis ne vienmēr reprezentē vairākumu.

Vienlaikus viņš atzina – ja jaunajā nodokļu maksāšanas kārtībā atklāsies kādas līdz šim neidentificētas nepilnības, tās noteikti tiks koriģētas, bet pagaidām viņa rīcībā šādas informācijas neesot.

Jau ziņots, ka no 1.jūlija ir ieviests minimālais valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu (VSAOI) objekts 1500 eiro ceturksnī, aģentūru LETA informēja Labklājības ministrijā (LM). Izmaiņas paredz, ka ceturksnī par darba ņēmēju jābūt nomaksātām VSAOI vismaz 511,35 eiro apmērā.

LM skaidroja, ka personai tiek summēti visi ienākumi, no kuriem veiktas VSAOI. Starpību no saviem līdzekļiem maksās darba devējs vai vairāki darba devēji proporcionāli darba ņēmēju ienākumiem un nodarbinātības periodam.

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra aprēķinās minimālās valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas par trešo ceturksni un līdz 20.decembrim sniegs informāciju Valsts ieņēmumu dienestam, kas dienas laikā šo informāciju elektroniskās deklarēšanas sistēmā paziņos darba devējiem. Darba devējiem būs pienākums trīs mēnešu laikā no paziņojuma saņemšanas dienas veikt minimālās obligātās iemaksas.

Izmaiņas arī paredz, ka pašnodarbinātie maksās 10% pensiju apdrošināšanai līdzšinējo 5% vietā, bet ne mazāk kā no 1500 eiro ceturksnī.

45 komentāri