Jaunzeme: Nodokļu nomaksā vērojamas līdzīgas tendences kā pirmskrīzes periodā

2 komentāri
Jaunzeme: Nodokļu nomaksā vērojamas līdzīgas tendences kā pirmskrīzes periodā
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Latvijā nodokļu nomaksā šobrīd ir vērojamas līdzīgas tendences kā pirmskrīzes periodā, pauž Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme.

“Mēs nevērojam tendences, kas būtu atšķirīgas no pirmskrīzes perioda,” intervijā Latvijas Radio teica VID vadītāja, piebilstot, ka iekasēto nodokļu atpalikšana no plānotā ir saistīta ar kopējo aktivitātes mazināšanos ekonomikā.

Viņa arī prognozēja, ka esošā krīze neveicinās ieiešanu ēnu ekonomikā, bet tieši pretēji – sekmēs nodokļu nomaksu. “Krīzes dēļ cilvēki vēl vairāk novērtēs tās sociālās garantijas, ko dod atrašanās gaišajā pusē,” sacīja Jaunzeme.

Jau vēstīts, ka VID šogad deviņos mēnešos valsts budžetā iekasējis 7,226 miljardus eiro, kas ir par 547,8 miljoniem eiro jeb 7% mazāk, nekā plānots. Savukārt salīdzinājumā ar 2019.gada attiecīgo periodu VID administrētie kopbudžeta ieņēmumi samazinājušies par 64,66 miljoniem eiro jeb 0,9%.

Kopumā nodokļos šogad plānots iekasēt 10,503 miljardus eiro, tostarp deviņos mēnešos bija plānots iekasēt 7,773 miljardus eiro.

2 komentāri