Internetbankā drīzumā varēs apskatīt vairāku banku kontus

3 komentāri

Banku industrija kļūst atvērtāka – jau drīz savā internetbankā klienti varēs apskatīt kontus, kas viņiem atvērti arī citās bankās.

Šādu iespēju paredz Eiropas Savienības direktīva. Tā uzliek par pienākumu visām kredītiestādēm sagatavoties iespējai jau no 14.septembra klienta datiem piekļūt trešo pušu pakalpojumu sniedzējiem, ja pats klients devis tam piekrišanu.

LNT Ziņām “Swedbank” un “SEB” informēja, ka jau vistuvākajā laikā tie klienti, kuriem ir konts abās šajās bankās, savās internetbankās varēs redzēt arī abu banku konta atlikumus un pārskatus. Bankās norāda, ka tas būs droši.

“Tas ir it kā neliels solis, bet tas ir pats sākums. Tas milzīgais lēciens ir, ka vispār banku industrija atveras. Tas viss darbojas uz ļoti regulēta tehniska nodrošinājuma, tehniskām prasībām, ir specifiski izstrādāti programmatūras savienojuma risinājumi, kas drošības aspektu pastiprina. Pašu pakalpojumu pats cilvēks var atslēgt jebkurā sekundē,” saka “Swedbank” Klientu servisa pārvaldes vadītājs Vadims Frolovs.

Baņķieri skaidro, ka tas būs izdevīgi klientiem, kuriem ir konti dažādās bankās.