Iedzīvotāji var atgūt savus pārmaksātos nodokļus no VID, un daudzi to izmanto

2 komentāri
Iedzīvotāji var atgūt savus pārmaksātos nodokļus no VID, un daudzi to izmanto
Foto: LETA

Krietni vairāk cilvēku nekā ierasts šodien pulcējās Valsts ieņēmumu dienesta filiālēs un pašvaldību klientu apkalpošanas centros. Tas tāpēc, ka sākusies gada ienākumu deklarāciju iesniegšana, kas dod iespēju cilvēkiem atgūt pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli. Lai nenāktos nīkt rindās, VID iedzīvotājus aicina deklarāciju aizpildīt elektroniski.

Lai iesniegtu ienākuma deklarāciju par pērno gadu, Valsts ieņēmumu dienesta galvenajā ēkā Rīgā pamatīga rosība bija jau no paša rīta.

Sanākušie lielākoties bija pensijas vecuma cilvēki, kas, bruņojušies ar veidlapām un čekiem, drūzmējās pie galdiņiem, kur padomu deklarācijas aizpildīšanā sniedza dienesta darbinieki. Daudzi cilvēki izmantoja likumā doto iespēju deklarāciju iesniegt par vairākiem gadiem.

Valsts ieņēmumu dienests atgādina, ka deklarāciju iesniegšana obligāta ir tikai atsevišķām nodokļu maksātāju grupām – pārējie to var iesniegt brīvprātīgi.

Brīvprātīgi var iesniegt tie, kam ir attaisnotie izdevumi par mācībām, par ārstniecības pakalpojumiem. Obligāti jāsniedz tiem, kam ir saimnieciskā darbība, kas guvuši ienākumus ārvalstīs vai guvuši neapliekamos ienākumus, kas pārsniedz 4000 eiro.

Obligāto deklarāciju iesniegšanas termiņš ir 1. jūnijs. Savukārt brīvprātīgās deklarācijas par 2015. gadu var iesniegt 3 gadu garumā. Atmaksa notiks 3 mēnešu laikā no iesniegšanas brīža.

Cilvēku skaits, kas deklarāciju nāk iesniegt klātienē, ar katru gadu samazinās. Pērn teju puse deklarāciju tika iesniegtas elektroniski.

VID akcentē, ka elektroniskajā vidē aizpildīt deklarāciju nebūt nav sarežģīti, turklāt tas būtiski ietaupa laiku un samazina iespēju kļūdīties, jo dati, kas jau ir VID rīcībā, deklarācijā jau ir iekļauti. Arī attaisnoto dokumentu pievienošana ir vienkārša.

Tiem, kas deklarāciju tomēr vēlas iesniegt klātienē, VID atgādina, ka no šā gada to iespējams izdarīt arī 66 valsts un pašvaldību vienotajos klientu apkalpošanas centros visā Latvijā. To adreses meklējamas portālā latvija.lv

Video

2 komentāri