Gobzems: Budžetā nauda veltīta dzelzim un betonam, nevis cilvēkam

15 komentāri

Skolotāji trešdien pie Saeimas nama pulcējās brīdī, kad deputāti sāka šā gada valsts budžeta izskatīšanu. Kā allaž, debates par valsts galveno finanšu dokumentu notika augstos toņos. Kā jau tas pienākas jautājumā par naudas dalīšanu. Opozīcija teica, ka esam politiskas krāpniecības liecinieki, jo valdības partijas neesot pildījušas nevienu priekšvēlēšanu laika solījumu. Tikmēr koalīcijas partijas taisnojās, ka lielākoties šis budžets ir mantojums no iepriekšējās valdības.

Prezentējot budžetu, koalīcija neslēpa, ka lielāko darbu tā tapšanā izdarījusi iepriekšējā Māra Kučinska (ZZS) valdība. Krišjāņa Kariņa (JV) koalīcija valsts finanšu dokumentu labojusi mazāk nekā gribētos, jo nav pieticis laika, ņemot vērā, ka ir jau marts. Tāpēc uz Saeimu atnests tehnisks budžets.

“Pēc premjerministra teiktā, ideālā situācijā 2019. gada budžets būtu bez deficīta, līdzīgi kā tas ir Igaunijā un Lietuvā,” sacīja “Attīstībai/Par!” vadītājs Daniels Pavļuts.

Opozīcija, kuru veido arī bijušā premjerministra partija, gan paziņoja, ka Kariņš ar runām par tehnisko budžetu tikai slēpj savu neizdarību un priekšvēlēšanu solījumu nepildīšanu.

“Šis budžets ir apliecinājums tam, ka ir notikusi Latvijas vēsturē lielāka sabiedrības krāpšana priekšvēlēšanu periodā,” teica Saeimas deputāts Viktors Valainis (ZZS).

“Es neatbalstīšu budžetu tā iemesla dēļ, ka atkal naudu veltām dzelzim un betonam, nevis cilvēkam. Un tie ir tavi vārdi, mans mīļais draugs,” pauda deputāts Aldis Gobzems.

Pēc vairāku stundu debatēm Saeima budžetu konceptuāli atbalstīja. Pret to balsoja visas opozīcijas partijas, kā arī četri “KPV LV” Saeimas frakcijas deputāti.

15 komentāri