Gada ienākumu deklarācijas šogad klātienē iesniegt nevarēs

4 komentāri
Gada ienākumu deklarācijas šogad klātienē iesniegt nevarēs
RŪTA KALMUKA, F64

Tuvojas ”pavasara bums”, kas katru gadu piemeklē Valsts ieņēmumu dienestu (VID) – gada ienākumu deklarācijas iesniegšana. Šoreiz gan ārkārtējās situācijas un pandēmijas dēļ iedzīvotājiem jārēķinās, ka klātienē to izdarīt nevarēs.

Bruņojušies ar palielināmiem stikliem, kalkulatoriem un čeku kaudzēm VID klienti katru gadu 1. martā steidz rēķināt, cik lielu summu viņi atgūs no valsts – iesniedzot gada ienākumu deklarācijas. Šogad ārkārtējās situācijas dēļ to klātienē izdarīt nebūs iespējams.

Tāpēc VID vadītāja Ieva Jaunzeme aicina iedzīvotājus izmantot elektronisko deklarēšanās sistēmu: “Ar šo gadu var iesniegt arī par brāļiem un māsām, ja viņi ir invalīdi. Līdz šim vienmēr ir bijusi un būs iespēja iesniegt par saviem vecākiem, ja viņi nestrādā. Tas nozīmē, ka bērni var iesniegt deklarācijas un attaisnojuma dokumentus par saviem vecākiem, arī par laulātajiem un bērniem, kas ir apgādībā.”

Tiem cilvēkiem, kuriem nav tuvinieku, kam šo uzdevumu uzticēt, jāatceras, ka deklarāciju par pagājušo gadu, ja vien tas nav jādara obligāti, varēs iesniegt līdz pat 2024. gada jūnijam.

Gada ienākumu deklarācijas, kā ierasts, varēs iesniegt ar pirmo martu, taču VID vadītāja aicina iedzīvotājus to nesteigties izdarīt pirmajā dienā, jo bez naudas atmaksas neviens nepaliks.

“Parasti lielākā aktivitāte ir pirmās divas nedēļas, bet tas nepaātrina naudas saņemšanu. Tas vienalga ir trīs mēnešu laikā. Pirmās divas nedēļas ir tas, kad ir daudz un pēc tam izlīdzinās. (..) Nav nekādas steigas, jo naudu mēs tāpat atmaksājam naudas pietiek visiem, visi saņems savu daļu,” saka Jaunzeme.

Iesniegt gada ienākumu deklarāciju jau pirmajā dienā cilvēki izvēlas, lai iespējami ātri atgūtu nodokļos pārmaksāto. Pērn iedzīvotājiem atmaksāti 170 miljoni eiro.