FID vadītāja: Uzņēmēju sadarbība ar bankām kļuvusi ļoti sarežģīta, jo tiek izvirzītas nepamatoti lielas prasības

2 komentāri

Uzņēmēji vērsuši uzmanību, ka sadarbība ar bankām ir kļuvusi sarežģīta un, ņemot vērā šo situāciju, finanšu iestādēm jākļūst mazāk birokrātiskām, bet uzraugiem daudz pieejamākiem un saprotamākiem. Šādu viedokli intervijā raidījumā “900 sekundes” pauda Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) vadītāja Ilze Znotiņa.

Pagājis aptuveni gads, kopš Latvija izpildīja Finanšu darījumu darba grupas rekomendācijas. Toreiz Valsts prezidents Egils Levits minēja, ka Latvija ir uzstādījusi jaunu latiņu arī citām valstīm. FID vadītāja pauž viedokli, ka latiņa patiešām ir uzstādīta, lai arī citas lietas šajā laikā ir aizēnojušas “Moneyval” un naudas atmazgāšanas jautājumu.

Viņa norāda, ka agrāk reti sastopama bija sadarbība visaugstākajā līmenī starp privāto sektoru un tiesībsargājošo sektoru, ko vada tieši FID un ir parādījis sevi kā ļoti spējīgu iestādi.

Viņa gan norāda, ka bijis ļoti daudz sūdzību un finanšu sistēmas reforma ir radījusi daudz jautājumus uzņēmējiem. Viņi norādījuši, ka sadarbība ar bankām ir kļuvusi ļoti sarežģīta – tiek izvirzītas nepamatoti lielas prasības un bieži vien netiek nekas skaidrots

“No savas puses varu teikt, ka jā – pirms gada, kad manās rokās vēl bija šis karogs – “Moneyval” un FATF -, es bieži vien atbildēju par jautājumiem, kas ir saistīti nevis tieši ar finanšu izlūkošanu, bet ar plašāku tēmu loku. Šobrīd, kad jau gadu Finanšu kapitāla un tirgus komisijai (FKTK) ir pilnīgi noformēta padome, ir pienācis laiks tieši skaidri un nepārprotami teikt, – FKTK ir tā, kas ar bankām daudz strādā, viņi daudz skaidro, bet vēl ir daudz darāmā. Bankām ir jākļūst mazāk birokrātiskām, un arī uzraugiem ir jākļūst daudz pieejamākiem un saprotamākiem,” saka Finanšu izlūkošanas dienesta vadītāja.

2 komentāri