Komentāri
Eiropas Centrālās bankas pārstāve viesojas Latvijā
Foto: EPA/LETA

Latvijā vienas dienas darba vizītē ierodas Eiropas Centrālās bankas (ECB) Uzraudzības valdes priekšsēdētāja Daniela Nuī (Daniele Nouy).

Vizītes laikā D. Nuī tiksies ar Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) vadību un ekspertiem, lai apspriestu galvenās aktualitātes gaidāmā vienotā banku uzraudzības mehānisma ieviešanā, informē FKTK pātstāvji.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

ECB ir gatava uzņemties atbildību par Eiropas lielāko banku uzraudzību no šā gada 4. novembra, atgādināja ECB Uzraudzības valdes priekšsēdētāja D. Nuī.

Foto: LETA

Foto: LETA

FKTK priekšsēdētājs Kristaps Zakulis:Latvijas trīs lielāko banku ikdienas uzraudzību veiks ECB darbinieki ciešā sadarbībā ar FKTK uzraugiem, veidojot kopējas uzraudzības komandas.

Tikšanas laikā plānots pārrunāt ECB un nacionālo uzraugu sadarbības principus un galvenās banku uzraudzības aktualitātes. Tāpat ECB pārstāve Daniela Nuī iepazīsies ar Latvijas banku uzraugu komandu un pārrunās vietējam tirgum raksturīgos aspektus.

Vienotajā banku uzraudzības mehānismā piedalās visas eirozonas valstis. Pārējās Eiropas Savienības valstis var brīvprātīgi pievienoties.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl