Drošības policija un FKTK izmeklē, vai caur “Rietumu banku” vākti ziedojumi Doņeckas tautas republikai

0 Komentāru

Drošības policija un Finanšu un kapitāla tirgus uzraudzības komisija (FKTK) sākusi pārbaudi, vai caur vienu no lielākajām Latvijas kredītiestādēm – “Rietumu banku” – nav vākta nauda pašpasludinātajai un Kremļa atbalstītajai Doņeckas tautas republikai. Satraukumu raisījis aizdomīgs sludinājums interneta vietnē, kas aicina ziedojumus Doņeckas tautas republikai pārskaitīt uz kontu “Rietumu bankā”.

Informācija par to, ka caur nerezidentu vidū populāro “Rietumu banku” tiek vākta nauda nelegālās Doņeckas tautas republikas atbalstam, atrodama kādā blogā, kas sevi lepni dēvē par Doņeckas tautas republikas pārstāvniecību, kas it kā atvērta Francijas pilsētā Marseļā.

Starp Putina fotogrāfijām un video no diplomātisku kontaktu dibināšanas saitē lasāms sludinājums, kurā kāds francūzis Ervans Kastels, kas sevi apraksta kā “brīvprātīgo Novorossijā” lūdz ziedot uz “Rietumu bankas” kontu 10 000 rubļu. Kā mērķis minēta iztikas nodrošināšana.

Ņemot vērā, ka šāda naudas piesaiste var tik traktēta kā nelegālajai Doņeckas republikai noteikto sankciju apiešana, sludinājums izpelnījies Drošības policijas un banku uzraugu uzmanību. Iestādes sākušas pārbaudi, taču plašākus komentārus līdz tās pabeigšanai nesniedz. Tikmēr “Rietumu bankā”, kas veikusi iekšējo izmeklēšanu, apgalvo, ka par sankciju  pārkāpšanu nevar būt ne runas.

“Pirms neilga laika “Rietumu banka” saņēma informāciju, ka to mēģina izmantot, lai vāktu ziedojumus vienai Doņeckas tautas republikas organizācijai Eiropā. Tas ir potenciāls pārkāpums. Bankā tika veikta izmeklēšana, kas parādīja, ka šī informācija neatbilst patiesībai,” saka “Rietumu bankas” pārstāve Eleonora Gailiša.

“Rietumu banka” apgalvo, ka līdzekļi vākti žurnālista darbam, turklāt banka ar  žurnālistu darījumus pa tiešo nekārto, to darot bankas klients – kāda Lielbritānijas kompānija. Līdz visu apstākļu noskaidrošanai konta darbība gan apturēta.

0 Komentāru