1 komentārs

Sarunās par nākamā gada budžetu līdz šodienai bija atlicis tikai viens neatrisināts jautājums: proti, kur ņemt naudu, lai izpildītu Nacionālās apvienības, tā saukto, “demogrāfijas ultimātu”. Lai budžeta veidošana nenonāktu strupceļā, koalīcijas partneri piedāvāja “nacionāļiem” naudu nevis ultimatīvi pieprasīt, bet meklēt pašu pārraudzītāja tieslietu nozarē.

Ieturot tradīciju – nevienu budžetu bez “demogrāfijas ultimāta” – Nacionāla apvienība pamatīgi ievilkusi valsts naudas sadales procesu. Šogad prasīts līdz 100 eiro palielināt vecāku pabalstu par katru trešo un nākamo bērnu. Tas ir trīs reizes vairāk nekā šobrīd, un budžetā papildus prasa 30 miljonus. Neoficiāli tika runāts par kārtējo nodokļa celšanu, taču iecerei šodien svītru pārvilka sociālie partneri, atgādinot par vasarā saņemto premjera solījumu.

Tādējādi demogrāfijas ultimāta izpildei bija atlicis tikai viens risinājums – izdevumu griešana. ZZS un “Vienotība” uzstāja, ka “nacionāļiem” trūkstošā nauda jāmeklē sevis pārraudzītās nozarēs, konkrēti, Tieslietu ministrijas budžetā. Tā kūrē jaunā Liepājas cietuma būvniecību, bet pirmais mēģinājums atrast būvniekus nesen izgāzās. Trešdien valdošās koalīcijas politiķi ir panākuši vienošanos atlikt Liepājas cietuma būvniecību, lai rastu papildu līdzekļu avotu.

Šādam risinājumam no politiskā strupceļa piekrīt arī premjers. Nacionālā apvienība gan iebildusi, ka Liepājas cietuma projektu varētu iesaldēt pilnībā. “Nacionāļi” piekristu, ka Liepājas cietuma būvniecību atliek uz dažiem gadiem, kad situācija budžetā varētu būt labāka, bet ietaupīto naudu, kas ir vairāk neka 100 miljoni, novirzītu demogrāfijas problēmu risināšanai.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl