Dažādās stadijās norisinās teju 5000 fizisko personu maksātnespējas procesi

Komentāri

Saeimai būs jāizšķiras, kad stāsies spēkā banku sašutumu izraisījušais, būtiski mainītais maksātnespējas likums – jau no 1. janvāra vai tomēr divus mēnešus vēlāk. Šīs izmaiņas skar finanšu grūtībās nonākušos kredītņēmējus, kuru skaits Latvijā mērāms tūkstošos.

Maksātnespējas likuma stāšanos spēkā varētu atlikt par diviem mēnešiem – šādu lēmumu rīt varētu pieņemt Saeima, jo vēl nav pieņemti grozījumi Civilprocesa likumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai arī minētos likumus politiķi un bankas šobrīd vairāk skata ”nolikto atslēgu” un jauno kredītu izsniegšanas mērcē, tomēr uz Maksātnespējas likuma grozījumiem gaida gan grūtībās nonākušie, gan maksātnespējas procesā jau esošie iedzīvotāji.

”Palicis pats niecīgākais civilprocesa grozījumus veikt, līdz ar to uz šo brīdi šīs te ieinteresētās puses, esam džentlmeņi līdz galam, un, ja šāds maksātnespējas likums stājas spēkā, tad nevajadzētu šādas savas intereses likt augstāk par iedzīvotāju interesēm, jo politiķu cīņas par ietekmēm, šī cīņa atsaucas uz iedzīvotājiem,” norāda Latvijas Kredītņēmēju asociācijas vadītājs, Jānis Āboliņš.

Maksātnespējas administrācijas rīcībā esošā informācija liecina, ka šobrīd dažādās stadijās norisinās 4585 fizisko personu maksātnespējas procesi. Absolūti lielākā daļa personu iziet saistību dzēšanas procedūru, kuras ilgums ir 2 gadi. Turklāt joprojām vidēji ik mēnesi tiek ierosinātas 100 jaunas maksātnespējas lietas.

Bijušais tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš, papētot Latvijas Bankas kredītu reģistra datus, secinājis, ka finanšu grūtības ir pat vairāk nekā 20 tūkstošiem kredītu galvotāju.

Ja Saeima nepaspēs pieņemt grozījumus Civilprocesa likumā, lai tie līdz ar Maksātnespējas likumu stātos spēkā 1. janvārī, varot iestāties haoss. Par to brīdinājis esošais tieslietu ministrs.

Politiķi neizslēdz iespēju, ka daļa no jaunajām normām, proti, par īsāku maksātnespējas procesa termiņu, varētu stāties spēkā no 1. janvāra, kā tas šobrīd paredzēts. Tad jau no nākamā gada ātrāk bankrota procesu varētu izbeigt un sākt dzīvi no baltas lapas, iespējams, aptuveni tūkstotis fizisko personu.

Lasi vēl