Darbā FKTK atgriezusies augsta ranga darbiniece Maija Treija, kas iesaistīta “Meridian Trade Bank” kriminālprocesā

1 komentārs
Darbā FKTK atgriezusies augsta ranga darbiniece Maija Treija, kas iesaistīta “Meridian Trade Bank” kriminālprocesā
EVIJA TRIFANOVA, LETA

Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (FKTK) darbā atgriezusies augsta ranga darbiniece Maija Treija.

Atbilstības kontroles departamenta direktores amatu Treija zaudēja aprīlī, kad iestādi vēl vadīja Pēters Putniņš. Viņa tika atstādināta saistībā ar kriminālprocesu, ko Ekonomikas policija ierosinājusi par iespējamiem pārkāpumiem “Meridian Trade Bankā”.

Pirms darba finanšu uzraudzības iestādē Treija bija “Meridian Trade Bankas” valdes locekle, kas atbildēja par risku vadību. Bankas pašreizējā vadība uzskata, ka M. Treija iesaistīta nelikumīgā kredītu piešķiršanā, kuru dēļ bankai varētu būt nodarīti zaudējumi lielā apmērā. Mainoties finanšu uzrauga vadībai, Treija tagad atgriezusies amatā.

“Darba likumā ir noteikts – trīs mēneši, kad drīkstam atstādināt. Šobrīd Treija ir aicināta atgriezties darbā atbilstoši likumdošanas kārtībai. Viņa ir atgriezusies, strādājam, attiecīgi darba kārtībai, kāda paredzēta,” norāda FKTK pagaidu vadītāja Kristīne Černaja-Mežmale.

Putniņa vadības laikā Treija vērsās tiesā, lai panāktu atjaunošanu amatā. Tiesas sēde par viņas atjaunošanu darbā bija paredzēta 26. augustā, taču nu vairs nav aktuāla.