“Covid-19” visvairāk skartajām nozarēm valsts nepieciešamības gadījumā maksās darbinieku algu 75% apmērā

3 komentāri
“Covid-19” visvairāk skartajām nozarēm valsts nepieciešamības gadījumā maksās darbinieku algu 75% apmērā
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Jaunā koronavīrusa izraisītās slimības “Covid-19” visvairāk skartajām nozarēm valsts nepieciešamības gadījumā maksās darbinieku atalgojumu 75% apmērā, nosakot maksimālos izmaksas griestus 700 eiro, otrdien pēc valdības sēdes žurnālistus informēja finanšu ministrs Jānis Reirs (JV).

Reirs norādīja, ka Finanšu ministrija (FM) izskatīšanai ceturtdien valdības ārkārtas sēdē virzīs priekšlikumu par atbalstu uzņēmumiem krīzes radītas dīkstāves gadījumā, proti, “Covid-19” visvairāk skartajās nozarēs strādājošo uzņēmumu darbiniekiem valsts maksās 75% strādājošā darba algas, nosakot izmaksātās summa griestus 700 eiro apmērā.

Lasi vēl – Ārkārtas situācija Latvijā: ar kādām izmaiņām jārēķinās iedzīvotājiem?

Nozares, kurām varētu tikt sniegts šāds atbalsts, izstrādās FM, sadarbojoties ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru, tomēr jau tagad ir zināms, ka valdība šo ceturtdien varētu lemt par šāda veida palīdzības sniegšanu viesmīlības nozares uzņēmumiem, tostarp viesnīcām un restorāniem.

Pēc finanšu ministra stāstītā, minētais atbalsts varētu tikt piemērots no brīža, kad Ministru kabinets valstī izsludināja ārkārtējo situāciju, tātad ar 12. martu.

Kā ziņots, lai novērstu jaunā koronavīrusa radītās slimības “Covid-19” radītās negatīvās sekas uz ekonomiku, Ministru kabinets otrdien atbalstīja virkni priekšlikumu, tostarp no valsts budžeta apmaksāt slimības lapas uzņēmumu darbiniekiem, kā arī 2020. gadā atlikt iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) avansa maksājumu un pagarināt uzņēmējiem nodokļu brīvdienas no viena gada līdz trim gadiem.

Tāpat tika pieņemts lēmums par uzņēmējdarbības atbalstu finanšu instrumentu veidā.