Covid-19 krīze: nav atbalsta iecerei mazināt darbaspēka nodokļu slogu

8 komentāri

Koalīcija vienojusies zinātniekiem Covid-19 izpētei papildus piešķirt piecus miljonus eiro. Taču atbalstu nav guvis ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga (KPV LV) aicinājums samazināt darbaspēka nodokļu slogu ražotājiem. Koalīcijas partneri noraidījuši ieceri, ka valsts daļai uzņēmumu varētu palīdzēt segt sociālās iemaksas.

Paužot gandarījumu, ka atbalstu guvis priekšlikums zinātnei piešķirt papildu piecus miljonus eiro, Nacionālās apvienības līderis Raivis Dzintars norāda, ka koalīcijas partneri šodien visvairāk laika veltīja, spriežot, kā gudri palīdzēt ekonomikai Covid-19 krīzes dēļ.

Savu atveseļošanas recepti ir piedāvājis ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs. Viņš aicina mazināt darbaspēka nodokļu slogu uzņēmumiem, kuri ražo un eksportē. Skaidrojot Vitenberga priekšlikumu, labklājības ministre norāda, ka šādiem uzņēmumiem valsts varētu daļēji segt sociālās iemaksas.

“Ja uzņēmumam “izpildās” dažādi kritēriji, vidējā alga ir lielāka par 800 eiro, tad to daļu sociālā nodokļa, kas ir algai virs 800, tad varētu valsts kompensēt subsīdiju veidā,” teic labklājības ministre Ramona Petraviča.

Tomēr iecere neguva koalīcijas partneru atbalstu. “Mums trūka tādas sīkākas analīzes, kas ir tie uzņēmumi, kādas ir tās vajadzības, kas viņiem ir. Un tad mēs varētu pielāgot, iespējams, to pašu dīkstāves pabalstu programmu, lai viņiem palīdzētu. Bet vienkārši sākt bez analīzes maksāt pavisam citā veidā, kā līdz šim ir lemts, nebija tāda plaša atbalsta tieši šādā veidā,” skaidro premjers Krišjānis Kariņš (JV).

Premjers vienlaikus sola, ka valdība turpmāk meklēs iespējas uzlabot jau ieviestās atbalsta programmas uzņēmējiem.