Čeku loteriju organizēs un īstenos “Mobilly”

0 Komentāru

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) čeku loteriju organizēs un īstenos mobilo pakalpojumu sniedzējs SIA “Mobilly”, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Iepirkumā par VID čeku loterijas organizēšanas un īstenošanas pakalpojuma sniegšanu kopumā saņemti septiņu pretendentu piedāvājumi, bet par uzvarētāju atzīta “Mobilly”, kuras piedāvātā līgumcena ir 278 640 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN) jeb 337 154 ar PVN. Savukārt sākotnēji VID prognozēja, ka iepirkuma līgumcena varētu būt 425 178 eiro bez PVN.

Vienlaikus “Mobilly” plāno piesaistīt apakšuzņēmēju SIA “MobillyTX”, kuram nodotā līguma daļa nepārsniegs 40% un tas būs atbildīgs par izstrādi, ieviešanu, uzturēšanu.

Pēc Iepirkumu uzraudzības birojā minētā, pretendentu SIA “Dati Group” un SIA “SWH Sets” piedāvājumi noraidīti, jo to finanšu piedāvājumi neatbilda konkursa nolikumā noteiktajam.

Saņemtie piedāvājumi vērtēti pēc zemākās piedāvātās cenas.

Kā zināms, konkursa uzvarētājam būs jāizstrādā moderns, kvalitatīvs, ērts un drošs tehniskais risinājums vietnē “www.cekuloterija.lv” čeku reģistrēšanai, apstrādei un uzvarētāja noteikšanai. Uzvarētājam jānodrošina čeku loterijas organizēšana un īstenošana, nodrošinot programmatūru un aparatūru datu apmaiņai, apstrādei un uzglabāšanai, kā arī programmatūras uzturēšanai un pilnveidošanai. Līgums tiks slēgts uz 56 mēnešiem jeb pieciem gadiem.

Čeku loterijas likums tika pieņemts 2018.gada 14.novembrī un būs spēkā no 2019.gada 1.jūlija. Tādējādi no šā gada jūlija ikviens Latvijas iedzīvotājs varēs reģistrēt čeku, kvīti vai VID reģistrētas biļetes par Latvijā iegādātajām precēm un saņemtajiem pakalpojumiem vismaz piecu eiro apmērā vietnē “www.cekuloterija.lv” un pretendēt uz dažāda apmēra naudas balvām mēneša un gada izlozē, kā arī uz padziļinātās sadarbības programmas dalībnieku papildbalvām.

Čeku loterijas mērķis ir veicināt godīgu konkurenci un nodokļu saistību labprātīgu izpildi, mazināt krāpšanu nodokļu iekasēšanas jomā un izvairīšanos no nodokļu nomaksas, kā arī mudināt patērētājus pieprasīt čekus par iegādātajām precēm un saņemtajiem pakalpojumiem.

“Mobilly” kapitālā, pēc “Firmas.lv” datiem, 26,63% pieder Normundam Bergam, 23,5% pieder Jānim Bergam, 20,32% pieder Uldim Pabērzim, 12,5% – bankai “Citadele”, 9,17% pieder alternatīvo ieguldījumu fondam “ZGI-3”, 4,7% – Ģirtam Slaviņam, bet 3,18% – SIA “VVMV”, kuras īpašnieki savukārt ir Vilis Vītols (10%), Marta Vītola (10%), kā arī viņu bērni – Laura Bulmane (20%), Kristīne Klišāne (20%), Māra Hrgetiča (20%) un Vilis Vītols (20%). “Mobilly” reģistrēta 2003.gada novembrī, un tās pamatkapitāls ir 476 860 eiro.

2017.gadā “Mobilly” strādāja ar 961 191 eiro apgrozījumu, kas ir par 15,4% vairāk nekā 2016.gadā, bet kompānijas peļņa saruka 5,2 reizes un bija 8032 eiro. “Mobilly” piedāvā mobilos maksājumus par precēm un pakalpojumiem Latvijas teritorijā.

0 Komentāru