Čeku loterijas uzvarētāju vārdi publiskoti vēl pirms paredzētā termiņa; FM pieprasa skaidrojumu

4 komentāri

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) rīkotās čeku loterijas pirmās izlozes uzvarētāju vārdu nopublicēšana divas dienas pirms likumā noteiktās rezultātu izziņošanas dienas notikusi tehniskas kļūmes dēļ.

Lai gan likums paredz uzvarētāju publiskošanu katru otro svētdienu, pirmo laimīgo saraksts čeku loterijas mājas lapā uz īsu brīdi parādījās jau piektdien no rīta. Tas esot noticis loterijas algoritma kļūdas dēļ, atzīst ārpakalpojuma sniedzēja “Mobilly” pārstāvji.

“Šādas kļūmes mēdz notikt reizēm pēc tam, kad sistēma ir pirmo reizi izstrādāta, diemžēl tieši tieši datumus notestēt ir pietiekami komplicēti, šo kļūdu mēs paši pamanījām un jau esam novērsuši. Pats čeku loterijas izlozes mehānisms nekādā veidā nav ietekmēts,” norāda “Mobilly” valdes priekšsēdētājs Valdis Bergs.

Tomēr Finanšu ministrijas (FM) skatījumā, šādas kļūmes varot radīt aizdomas, ka kaut kas ar čeku loteriju nav kārtībā.

“Tas ir nepieņemami, ka tāda situācija ir notikusi. Likums bija jāievēro gan Valsts ieņēmumu dienestam, gan šis te izlozes organizatoram, kas ir ārpakalpojuma sniedzējs. Protams, esam pieprasījuši VID skaidrojumu. Pēc papildu informācijas saņemšanas mēs izvērtēsim vai nepieciešams kaut ko veikt, vai pieprasīt,” pauž FM valsts sekretāra vietniece Jana Salmiņa.

Pati loterijas izloze notiek ceturtdienā, bet rezultāti tiek publiskoti tikai svētdien, skaidro VID. Tuvākajā laikā VID lems, kādas no līgumā norādītajām sankcijām būtu piemērojamas “Mobilly”. Kopumā pirmajā reizē loterijā piedalījās vairāk nekā 1 miljons 731 tūkstotis čeku, kvīšu un biļešu.