Komentāri
Bankas šogad divos mēnešos nopelnījušas – 64 miljonus eiro
Foto: LETA

Banku sektora peļņa šā gada pirmajos divos mēnešos bija 64 miljoni eiro, liecina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) operatīvā informācija par Latvijas banku darbības rezultātiem 2015. gada februārī.

Ar peļņu darbojās 15 Latvijas bankas un piecas ārvalstu banku filiāles (to tirgus daļa kopējos banku sektora aktīvos – 96,5%).
Banku sektora kopējais aktīvu apmērs palielinājās par 0,6% jeb 169,2 miljoniem eiro, februāra beigās sasniedzot 30,9 miljardus eiro.
Kopējais noguldījumu apjoms bankās februāra beigās sasniedzis 22,084 miljardus eiro. Tas ir par 108 miljoniem eiro mazāk nekā 2014.gada beigās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Banku sektora kopējo noguldījumu apmērs februārī salīdzinājumā ar janvāri palielinājās par 1% jeb 218 miljoniem eiro. Rezidentu noguldījumi pieauga par 0,8% jeb par 77 miljoniem eiro, ko galvenokārt ietekmēja uzņēmumu un mājsaimniecību noguldījumu kāpums.
Savukārt nerezidentu noguldījumi palielinājās par 1,2% jeb 141 miljonu eiro, ko būtiski ietekmēja arī ASV dolāra vērtības kāpums (divas trešdaļas noguldījumu ir ASV dolāros).

Banku sektora kopējais kredītportfelis 2015. gada februāra beigās bija 14,745 miljardi eiro, kas ir par 0,5% jeb 78,69 miljoniem eiro vairāk nekā janvāra beigās.

Kredītportfelis februārī nedaudz samazinājās – par 0,3% jeb 48 miljoniem eiro, tajā skaitā rezidentu nefinanšu uzņēmumu kredītportfelis – par 0,5% un rezidentu mājsaimniecību – par 0,5%, savukārt nerezidentu kredītportfelis pieauga par 0,8%.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl