Komentāri
Bankas šogad 11 mēnešos nopelnījušas 301 miljonu eiro
(Foto: LETA)

Banku sektors Latvijā šā gada 11 mēnešos darbojās ar peļņu 301 miljona eiro apmērā, liecina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) operatīvā informācija par Latvijas banku darbības rezultātiem.

Šogad 11 mēnešos nopelnīts par 14,8% vairāk nekā iepriekšējā gada attiecīgajā periodā, kas banku sektora peļņa bija 262 miljoni eiro. Novembrī ar peļņu darbojās 13 Latvijas bankas un trīs ārvalstu banku filiāles, kuru tirgus daļa kopējos banku sektora aktīvos bija 82,6%.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

FKTK dati rāda, ka banku sektora kopējo noguldījumu apmērs novembrī auga par 1,5% jeb 320,2 miljoniem eiro. Rezidentu noguldījumi pieauga par 0,6% jeb par 62,4 miljoniem eiro, tai skaitā kāpa finanšu un privāto uzņēmumu, kā arī mājsaimniecību noguldījumi, savukārt valdības un valsts uzņēmumu noguldījumi saruka. Nerezidentu noguldījumi novembrī palielinājās par 2,5% jeb 257,7 miljoniem eiro.

Banku sektora kopējais aktīvu apmērs novembrī palielinājās par 1,3% jeb 388 miljoniem eiro, novembra beigās sasniedzot gandrīz 30 miljardus eiro.

Kredītportfeļa apmērs novembrī būtiski nemainījās. Rezidentu kredītportfelis samazinājās par 0,1%, ko ietekmēja mājsaimniecību portfeļa sarukums par 0,3%, savukārt uzņēmumu kredītatlikums palika nemainīgs. Nerezidentiem izsniegto kredītu atlikums pieauga par 0,9%.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl