Bankas šogad 11 mēnešos nopelnījušas 301 miljonu eiro

Komentāri
Bankas šogad 11 mēnešos nopelnījušas 301 miljonu eiro
Foto: LETA

Banku sektors Latvijā šā gada 11 mēnešos darbojās ar peļņu 301 miljona eiro apmērā, liecina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) operatīvā informācija par Latvijas banku darbības rezultātiem.

Šogad 11 mēnešos nopelnīts par 14,8% vairāk nekā iepriekšējā gada attiecīgajā periodā, kas banku sektora peļņa bija 262 miljoni eiro. Novembrī ar peļņu darbojās 13 Latvijas bankas un trīs ārvalstu banku filiāles, kuru tirgus daļa kopējos banku sektora aktīvos bija 82,6%.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

FKTK dati rāda, ka banku sektora kopējo noguldījumu apmērs novembrī auga par 1,5% jeb 320,2 miljoniem eiro. Rezidentu noguldījumi pieauga par 0,6% jeb par 62,4 miljoniem eiro, tai skaitā kāpa finanšu un privāto uzņēmumu, kā arī mājsaimniecību noguldījumi, savukārt valdības un valsts uzņēmumu noguldījumi saruka. Nerezidentu noguldījumi novembrī palielinājās par 2,5% jeb 257,7 miljoniem eiro.

Banku sektora kopējais aktīvu apmērs novembrī palielinājās par 1,3% jeb 388 miljoniem eiro, novembra beigās sasniedzot gandrīz 30 miljardus eiro.

Kredītportfeļa apmērs novembrī būtiski nemainījās. Rezidentu kredītportfelis samazinājās par 0,1%, ko ietekmēja mājsaimniecību portfeļa sarukums par 0,3%, savukārt uzņēmumu kredītatlikums palika nemainīgs. Nerezidentiem izsniegto kredītu atlikums pieauga par 0,9%.

Lasi vēl