Atklāj kampaņu, lai mudinātu iedzīvotājus neiegādāties viltotas preces internetā

1 komentārs
Atklāj kampaņu, lai mudinātu iedzīvotājus neiegādāties viltotas preces internetā
EVIJA TRIFANOVA, LETA

Lai mudinātu iedzīvotājus neiegādāties viltotas preces internetā, 9.jūnijā atklaj kampaņu “Viltotā realitāte – online realitāte!”, vēsta “900 sekundes”.

Patentu valde sadarbībā ar Valsts policiju un vairākām citām valsts iestādēm atgādinās, ka, iegādājoties viltotas preces, pircēji riskē ar veselību un drošību, kā arī neapzināti iesaistās noziedzības finansēšanā.

Pētījumi liecina, ka aptuveni 10% procenti Latvijas iedzīvotāji ir bijuši maldināti un iegādājušies viltotas preces. Tāpat arī pircējiem būtu jāpievērš uzmanība tam, ka, iepērkoties internetā, pastāv iespēja nevēlamām personām nodot savus datus.

Kampaņu cikls “Viltotā realitāte” tika izveidots ar mērķi veicināt sabiedrības izpratni par intelektuālā īpašuma aizsardzības nepieciešamību, informējot sabiedrību par intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumiem un to radīto kaitējumu gan valsts ekonomikai un nodarbinātībai, gan arī veselībai un drošībai.

Pirmā kampaņa ar devīzi “Īsts NAV viltots?” notika 2017.gadā, savukārt jau gadu vēlāk iedzīvotāji Ziemassvētkos tika aicināti iegādāties īstas dāvanas, kur sauklis bija “Viltotā realitāte”. Pērn rudenī Patentu valde ar sadarbības partneriem realizēja jau trešo kampaņas ciklu “Viltotā realitāte… joprojām realitāte”, lai aicinātu ikvienu nepirkt viltotus medikamentus, kosmētiku un rotaļlietas.

1 komentārs