Aptauja: Baltijas iedzīvotāji visbiežāk sapņo par sava mājokļa un automašīnas iegādi

0 Komentāru
Aptauja: Baltijas iedzīvotāji visbiežāk sapņo par sava mājokļa un automašīnas iegādi
PN/SCANPIX

Ja būtu pieejama papildu nauda, tad Baltijas iedzīvotāji to visvairāk vēlētos izmantot sapņa par dzīvokļa iegādi, esošā mājokļa remontu, ceļojuma vai automašīnas iegādei, liecina “Luminor” bankas veiktā aptauja Baltijas iedzīvotāju vidū.

Gados jaunāki cilvēki vēlas iegādāties savu mājokli, bet gados vecāki to vēlētos iztērēt ceļojumiem, automašīnas iegādei vai veselības uzlabošanai.

Biežāk vēlmi uzlabot jau esošo mājokli pauduši aptaujātie Lietuvā – 33%, tad Latvijā – 32% – un Igaunijā – 29%. Kā liecina aptauja, mājokļa remonts aktuālāks iedzīvotājiem virs 50 gadiem.

Trešais biežāk minētais mērķis Latvijā – 31% – un Igaunijā – 26% – ir ceļošana, to biežāk izvēlējušies jauni cilvēki līdz 30 gadiem. Savukārt Lietuvas iedzīvotāji (33%) tomēr labprātāk iegādātos jaunu auto.

Aptuveni puse no aptaujātajiem Baltijas iedzīvotājiem norāda, ka savu mērķu īstenošanai būtu nepieciešami vairāk nekā 20 000 eiro.

Kerli Gabrilovica, “Luminor” vadītāja Latvijā

“Šā gada pirmā pusgada beigās mūsu kopējais Baltijas iedzīvotājiem dažādu mērķu īstenošanai izsniegtais finansējuma apjoms kredītos sasniedza 5,5 miljardus eiro. Vislielāko aizdevumu daļu, protams, veido kredīti mājokļiem, šim mērķim esam izsnieguši visvairāk finansējuma. Tomēr iedzīvotāji, kas vēlas īstenot savas ieceres, aktīvi aizņemas arī citiem mērķiem: automašīnas iegādei, īpašuma labiekārtošanai, remontiem vai lauku mājas iegādei. Mūsu sapņi ir dažādi, un ja to realizēšanai ir nepieciešams papildu finansējums, atgādinām, ka pirms tam ir rūpīgi jāizvērtē savas finansiālās iespējas.”

Papildu līdzekļus Baltijas iedzīvotāji labprāt izmantotu arī veselības uzlabošanai – 20%, vasarnīcas vai brīvdienu mājas iegādei – 15% – un sava hobija finansēšanai – 11%.

“Luminor” bankas aptauja tika veikta 2021. gada augustā sadarbībā ar tirgus izpētes kompāniju “Norstat”, aptaujājot 3003 Baltijas iedzīvotājus vecuma grupā no 18-74 gadiem.

0 Komentāru