Aptauja: 70% pircēju ir atteikušies no pirkuma skaidras naudas neesamības dēļ

0 Komentāru
Aptauja: 70% pircēju ir atteikušies no pirkuma skaidras naudas neesamības dēļ
REINIS HOFMANIS, F64

Visbiežāk pircējus zaudējuši pārdevēji brīvdabas tirdzniecības vietās, un kopumā iespēja samaksāt par pirkumu tikai skaidrā naudā 70% iedzīvotāju likusi atteikties no iecerētā pirkuma, turklāt ceturtā daļa jeb 26% iedzīvotāju atzīst, ka šādā situācijā nonāk bieži vai regulāri, liecina bankas “Citadele” Baltijas iedzīvotāju aptauja.

Aptaujā secināts, ka Latvijā biežāk nekā pārējās Baltijas valstīs pircēji norāda, ka atteikušies no iecerētā pirkuma.

Visbiežāk jeb 17% iedzīvotāji atzinuši, ka no pirkuma nācies atteikties brīvdabas tirdzniecības vietās, savukārt dažādos veikalos šāda situācija gadījusies retāk – tur 6% iedzīvotāju laiku pa laikam nenopērk iecerēto, jo nav iespēju par pirkumu samaksāt elektroniski.

Iespējas norēķināties tikai ar skaidru naudu kā šķērslis iecerētā pirkuma veikšanai galvenokārt ir jaunākiem cilvēkiem – piemēram, brīvdabas tirdzniecības vietās iecerēto nav nopirkuši ceturtā daļa jeb 25% vecumā līdz 30 gadiem un 14% iedzīvotāju vecumā no 60 līdz 74 gadiem.

Igaunijā un Lietuvā biežāk nekā Latvijā iedzīvotāji norādījuši, ka no pirkuma atteikušies izņēmuma gadījumos, galvenokārt tehnisku problēmu dēļ – tā atzīst Lietuvā 46%, Igaunijā 45% un Latvijā 30% aptaujāto.

Kopumā Igaunijā 27% un Lietuvā 23% iedzīvotāju norādījuši, ka bieži vai ik pa laikam ir atteikušies no iecerētā pirkumā, jo nebija iespēju par to norēķināties elektroniski.

Līdzīgi kā Latvijā, arī kaimiņvalstīs dažādos veikalos no pirkumiem bija spiesti atteikties 6% iedzīvotāju, savukārt ierobežotās norēķinu iespējas brīvdabas tirdzniecības vietās mazāk skārušas Lietuvas iedzīvotājus – 9% Lietuvā un 16% Igaunijā aptaujāto nav nopirkuši iecerēto, jo nebija skaidras naudas, bet maksājumu kartes pārdevējs nepieņēma.

Reprezentatīvu iedzīvotāju aptauju par skaidras naudas lietošanas paradumiem banka “Citadele” veica septembrī sadarbībā ar pētījumu aģentūru “Norstat”, katrā Baltijas valstī aptaujājot vismaz 1000 iedzīvotājus vecuma grupā no 18 līdz 74 gadiem.

“Citadele” ir otrā lielākā banka Latvijā pēc aktīviem. “Citadeles” grupa tiek pārvaldīta no Latvijas. Tās meitasuzņēmumi un filiāles darbojas Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.
0 Komentāru