Aptauja: 62% iedzīvotāju uzņēmumā strādātu ilgāk, ja saņemtu darba devēja pensiju iemaksas

0 Komentāru
Aptauja: 62% iedzīvotāju uzņēmumā strādātu ilgāk, ja saņemtu darba devēja pensiju iemaksas
PN/SCANPIX

Gandrīz divas trešdaļas jeb 62% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka darba devēja iemaksas pensijas fondos var kalpot kā motivācija uzņēmumā strādāt ilgāk, ko biežāk norāda aptaujātie ar augstākiem ienākumiem, liecina “Luminor” veiktā aptauja Baltijas valstīs.

Toties 58% uzskata, ka darba devēja pensiju programma var kalpot kā papildu pamudinājums darbiniekiem, kuri sasnieguši pusmūža vecumu. Vairāk nekā puse jeb 52% Latvijas iedzīvotāju atzīst – darba devēja iemaksas darbinieku pensijas 3. līmenī kopumā rada pievienoto vērtību uzņēmumam.

39 % Latvijas iedzīvotāju nezina par to, ka darba devējs var veikt darbiniekiem iemaksas pensijas 3. līmenī, Uzņēmumu iemaksas darbinieku pensijas 3. līmenī dod iespēju darba devējiem veicināt darbinieku lojalitāti ilgtermiņā, kā arī tādejādi apliecināt, ka viņiem rūp to nākotne.

Vienlaikus Latvijas iedzīvotāji ir zinošāki par darba devēju iespējām veikt iemaksas savu darbinieku 3. pensiju līmenī nekā kaimiņvalstīs. Latvijā 39% iedzīvotāju nav informēti par šādu iniciatīvu, savukārt Lietuvā – 45% – un Igaunijā – 53%.

Vienlaikus iezīmējas tendence, ka Latvijā salīdzinājumā ar kaimiņvalstīm ir mazāk to iedzīvotāju, kuri ir gan dzirdējuši par šādu uzkrājumu programmu, gan zina, ka tāda darbojas arī Latvijā.

“Luminor” Pensiju produktu vadītāja Anželika Dobrovoļska

“Pandēmijas laikā, kad vairāku uzņēmumu peļņa ir samazinājusies, uzņēmumu interese par iemaksām darbinieku pensiju 3. līmenī pieauga. Pēc Finanšu FKTK datiem, 2020. gada laikā darba devēja iemaksas ir palielinājušās par 22% salīdzinājumā ar 2019. gadu.”

Visās Baltijas valstīs iedzīvotāji uzskata, ka galvenokārt darba devēju iemaksas pensijas 3. līmenī palīdz gādāt par to nākotni un mudina darbiniekus ilgāk strādāt vienā uzņēmumā.

Papildu 20% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka darba devēja iemaksas pensijas fondā liecina par uzņēmuma finansiālajām iespējam. Vēl 16 % aptaujāto Latvijā norāda, ka darba devēja iemaksas pensijas 3. līmenī liek vairāk aizdomāties par savu nākotni, bet tikpat liela daļa akcentē arī iespēju iegūt nodokļu atvieglojumus.

“Luminor” aptauja veikta 2021. gada aprīlī sadarbībā ar pētījumu centru “RAIT Faktum&Ariko”, katrā Baltijas valstī aptaujājot vairāk nekā 1000 privātajā sektorā strādājošo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem

0 Komentāru