Komentāri
Aicina panākt, lai “Google”, “Facebook” un citi interneta milži maksātu atbilstošus nodokļus
Foto: Reuters

Eiropas Savienība (ES) vēlas panākt, lai tādas globālās interneta kompānijas kā “Amazon”, “Google”, “Facebook” un citas, ES valstīs maksātu to ienākumiem atbilstošus nodokļus, Igaunija kā ES prezidējošā valsts ierosinājusi īstenot nodokļu reformu, kuras rezultātā globālajām interneta kompānijām neatkarīgi no to nodokļu rezidences valsts būtu pienākums maksāt nodokļus tajā ES valstī, kurā tiek gūti ienākumi un peļņa, informē Latvijas Reklāmas asociācija (LRA).

LRA izplatītajā vēstulē teikts, ka Francija piedāvā lielo interneta kompāniju pakalpojumiem piemērot apgrozījuma nodokli, un šo priekšlikumu atbalsta arī Vācija, Itālija un Spānija. Lai gan priekšlikumi ir atšķirīgi, to mērķis ir liegt globālajām interneta kompānijām deklarēt savus ienākumus ES valstīs ar zemām nodokļu likmēm, piemēram, Īrijā vai Luksemburgā,
un panākt, lai kompānijas maksā atbilstošus nodokļus valstīs, kur tām ir ”ievērojama digitālā klātbūtne”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Latvijas Reklāmas asociācija atbalsta virzību uz šo mērķi, tādēļ aicinām arī Latviju pievienoties citām ES valstīm un noteikt mūsu valsts interesēm atbilstošu nodokļu modeli, kā arī sagatavot attiecīgus normatīvo aktu grozījumus. Līdzīgi kā citās ES dalībvalstīs, Latvijas mediju reklāmas tirgus apjoms pēdējos gados būtiski nepalielinās. Lai gan reklāmdevēju aktivitāte pieaug, arvien lielāka reklāmai atvēlēto investīciju daļa aizplūst ārvalstīs reģistrētiem uzņēmumiem, tajā skaitā globālajām interneta kompānijām.

Šāda tendence mazina vietējo mediju iespējas sagatavot kvalitatīvu oriģinālu saturu, un mediju ilgtspēja ir apdraudēta. Piedāvāto normatīvo aktu izmaiņu rezultātā iegūtos līdzekļus būtu iespējams novirzīt sabiedriski nozīmīga oriģināla satura veidošanai Latvijas medijos un stiprināt Latvijas mediju vidi.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl