17% kredītņēmēju parāda dzēšanai ņemtu citu kredītu

0 Komentāru
17% kredītņēmēju parāda dzēšanai ņemtu citu kredītu
FOTO: LETA

Rodoties sarežģījumiem ar kredīta atdošanu, viens no risinājumiem gandrīz piektajai daļai kredīta ņēmēju būtu jauna kredīta ņemšana, noskaidrots Rietumu bankas kreditēšanas uzņēmuma SIA InCREDIT GROUP veiktajā aptaujā.

Kopumā iedzīvotāju zināšanas par to, kā rīkoties situācijā, ja viņi nespētu apmaksāt paņemto kredītu un kredīta brīvdienas būtu beigušās, ir visai vājas, apliecina minētā aptauja.

Teju ceturtajai daļai jeb 24% vispār nav viedokļa, kā viņi šajā gadījumā rīkotos. Visbiežāk izmantotā stratēģija būtu aizņemšanās no draugiem, tuviniekiem un paziņām (42%). Nedaudz vairāk nekā trešdaļa jeb 34% ir pārliecināti, ka atrastu citus ienākumu avotus, 24% pārdotu kādas sev piederošas lietas, bet 17% aizņemtos pie cita kredītdevēja.

Aptauja arī liecina, ka iedzīvotāju zināšanas par dažādiem aizņēmumu veidiem ir visnotaļ pieticīgas. Lūgti atbildēt, kā vērtē savas zināšanas par atšķirībām starp banku, ātrajiem un kredītu un līzinga kompāniju izsniegtajiem kredītiem, tikai 17% aptaujāto savas zināšanas ir novērtējuši kā labas vai drīzāk labas (26%), bet gandrīz piektā daļa jeb 18% atzīst, ka jūtas pilnībā neinformēti šajā jautājumā.

Salīdzinoši liela daļa jeb 39% aptaujāto atzīst, ka ir kaut ko dzirdējuši par atšķirībām, taču nav iedziļinājušies to būtībā. Būtiski augstāk savas zināšanas par dažādu kredītu veidu atšķirībām vērtē vīrieši: 26% norādījuši, ka zina tās labi, bet 24% – diezgan labi. Tāpat augstāks zināšanu pašvērtējums ir respondentiem vecumā no 30-49 gadiem, rīdziniekiem, respondentiem, kuru ienākumi pārsniedz 500 eiro mēnesī.

0 Komentāru