Fakti! Lietuvā vidējā darba alga ir mazāka nekā Latvijā

Komentāri

Nav noslēpums, ka galvenie iemesli, kādēļ cilvēki pamet, kādu valsti un pārceļas uz citu, ir darba pieejamība un darba samaksa. Kādi ir šā brīža skaitļi par minimālo algu trijās Baltijas valstīs?

Izrādās, patlaban viszemākā vidējā alga pērn bija Lietuvā 712 eiro, tad sekojam mēs – Latvijā tā bija 818 eiro, savukārt lielākā vidējā alga pērn bija Igaunijā – 1065 eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tikmēr likumsakarīgi Igaunijā no valsts izbraukušo skaits ir vismazākais, bet Latvijā un Lietuvā izbraukšana bijusi lielāka, izteikti daudz – ekonomiskās krīzes gados. Turklāt Lietuva nedaudz apsteidz Latviju, apstiprinot apgalvojumu, ka algas lielums un izbraukšana iet roku rokā.

Pēc Ekonomikas ministrijas aplēsēm, lūzums cilvēku aizplūšanā prom no valsts varētu būt ap 2020. gadu, kad atgriezušos iedzīvotāju skaits jau būs lielāks nekā to cilvēku, kas dodas prom.

Foto

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl