”Eurostat”: Latvijā jūlijā bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

1 komentārs
”Eurostat”: Latvijā jūlijā bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji
ROMĀNS KOKŠAROVS, F64

Latvijā šogad jūlijā bijusi augstāka gada inflācija nekā Eiropas Savienībā (ES) un eirozonā vidēji, liecina pirmdien publiskotie ES statistikas biroja “Eurostat” dati.

Gada inflācija Latvijā – tāpat kā Slovākijā – jūlijā bijusi 3%. Augstāka inflācija pagājušajā mēnesī bijusi Rumānijā (4,1%) un Ungārijā (3,3%). Pēc Latvijas un Slovākijas seko Čehija, Bulgārija un Nīderlande (visās valstīs 2,6%), Polija un Lietuva (abās valstīs 2,5%), Lielbritānija (2,1%), kā arī Slovēnija un Igaunija (abās valstīs 2%).

Jūlijā salīdzinājumā ar 2018. gada septīto mēnesi inflācija reģistrēta visās ES dalībvalstīs, izņemot Portugāli, kur patēriņa cenas gada griezumā saruka par 0,7%. Maltā gada laikā patēriņa cenas kāpušas par 1,8%, Luksemburgā par 1,6%, bet Zviedrijā kāpums bijis 1,5%, tālāk seko Austrija (1,4%), Francija (1,3%), Beļģija (1,2%), Vācija (1,1%), Somija (1%), Horvātija (0,9%), Spānija (0,6%), Īrija (0,5%), Grieķija un Dānija (abās valstīs 0,4%), Itālija (0,3%) un Kipra (0,1%).

ES vidēji gada inflācija jūlijā bijusi 1,4%, bet eirozonā veidojusi 1%.

Savukārt salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi – jūniju – patēriņa cenas jūlijā ES sarukušas par 0,3%, bet eirozonā – par 0,5%

Latvijā salīdzinājumā ar jūniju patēriņa cenas jūlijā samazinājušās par 0,9%, bet gan Igaunijā, gan Lietuvā tās mēneša izteiksmē sarukušas 0,3%. Visaugstākā mēneša deflācija bijusi Itālijā (-1,8%), Portugālē (-1,7%), Grieķijā (1,2%) un Spānijā (-1,1%).

Mēneša izteiksmē patēriņa cenas stabilas saglabājušās Polijā, Lielbritānijā un Šveicē, bet augstākā mēneša inflācija reģistrēta Bulgārijā (1,3%), Nīderlandē un Islandē (abās valstīs 0,9%), kā arī Dānijā (0,7%).