“Eurostat” koriģētie dati: Latvijā otrajā ceturksnī bijis mazāks IKP kāpums nekā ES vidēji

0 Komentāru
“Eurostat” koriģētie dati: Latvijā otrajā ceturksnī bijis mazāks IKP kāpums nekā ES vidēji
JĀNIS VECBRĀLIS, F64

Latvijā šogad otrajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pirms gada bijis mazāks iekšzemes kopprodukta (IKP) kāpums nekā Eiropas Savienībā (ES) vidēji, liecina otrdien publiskotie ES statistikas pārvaldes “Eurostat” koriģētie dati, kas apkopoti par 26 bloka zemēm.

Pēc sezonāli izlīdzinātajiem datiem, Latvijas IKP otrajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn palielinājies par 10,8%.

Ekonomikas izaugsme otrajā ceturksnī gada griezumā fiksēta visās ES dalībvalstīs, par kurām pieejama informācija.

Straujākais ekonomikas pieaugums šajā periodā reģistrēts Īrijā (+21,1%), Spānijā (+19,8%), Francijā (+18,7%), Ungārijā (+17,7%) un Itālijā (+17,3%).

Lietuvā IKP pieaudzis par 9,2%, bet Igaunijā – par 13,9%.

ES vidēji IKP otrajā ceturksnī, salīdzot ar tādu pašu periodu pirms gada, palielinājies par 13,8%, bet eirozonā – par 14,3%.

Eiropas lielākajā ekonomikā Vācijā otrajā ceturksnī salīdzinājumā ar pagājušā gada otro ceturksni IKP pieaudzis par 9,4%, bet salīdzinājumā ar pirmo ceturksni tas palielinājies par 1,6%.

Ceturkšņa salīdzinājumā ekonomikas izaugsme fiksēta visās ES dalībvalstīs, par kurām pieejami dati, izņemot Horvātijā un Maltā, kur reģistrēta attiecīgi 0,2% un 0,5% lejupslīde. Straujākais ekonomikas pieaugums bijis Īrijā (+6,3%), Portugālē (+4,9%), Latvijā (+4,4%), Igaunijā (+4,3%) un Austrijā (+3,6%). Lietuvas ekonomika šajā periodā palielinājusies par 1%.

Salīdzinājumā ar pirmo ceturto ceturksni IKP ES pieauga par 2,1%, bet eirozonā – par 2,2%.

Dati nav pieejami par Luksemburgu.

Lasi vēl:

0 Komentāru