Ēnu ekonomikas apkarošanā iesaistīsies arī ministrijas

Komentāri

Ēnu ekonomikas apkarošanā Valsts ieņēmumu dienestam nāks talkā arī nozaru ministrijas. Finanšu ministrija izstrādājusi stratēģisku plānu pelēkās zonas apkarošanai, izvirzot mērķi nākamo 5 gadu laikā ēnu ekonomikas apkarošanā sasniegt Eiropas savienības vidējo līmeni.

Ēnu ekonomika Latvijā tiek lēsta aptuveni 25% apmērā no Iekšzemes kopprodukta. Naudas izteiksmē tie ir vairāki simti miljoni eiro, kas aiziet gar degunu valsts maciņam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēdējo gadu laikā Valsts ieņēmumu dienests veicis virkni pasākumu, lai pelēko sektoru samazinātu, un paredzams, ka turpmāk dienestam palīgā nāks arī nozaru ministrijas.

To paredz Finanšu ministrijas sagatavotais stratēģiskais plāns, kas kopā ar valsts ierēdņiem un uzņēmējiem tika apspriests pirmajā ēnu ekonomikas apkarošanas padomes sēdē.

Finanšu ministrija izvirzījusi mērķi nākamajos 5 gados pelēko zonu samazināt līdz vidējam Eiropas savienības līmenim – 18,3%.

Tikmēr uzņēmēji sola nākt klajā arī ar saviem priekšlikumiem ēnu ekonomikas apkarošanā, tomēr no valsts sagaida lielāku caurskatāmību. Pēc Finanšu ministrijas aprēķiniem, ēnu ekonomikas samazināšana par 1 procenpunktu, gadā dotu papildus ieņēmumus 70 miljonu eiro apmērā.

Skaties video:

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl