EM: Samazinoties iedzīvotāju skaitam, katram ir jāspēj saražot vairāk – tas nozīmē strādāt kvalitatīvāk

Iedzīvotāju skaita samazinājums Latvijā vērojams tieši darbaspējas iedzīvotāju grupā, tāpēc, samazinoties iedzīvotāju skaitam, katram ir jāspēj saražot vairāk – tas nozīmē strādāt nevis vairāk, bet kvalitatīvāk, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” norādīja Ekonomikas ministrijas (EM) Analītikas dienesta vadītāja Dace Zīle.

Atpakaļ uz rakstu

5 komentāri

 • Emilija ExSaukuma
 • Lāsma Kalnozola
 • Z Līvmane
 • sth

  sth

  Nesen bija salīdzinājums EU ietvaros par ierēdņu / strādātspējīgo attiecību. Uzminam nu, kurā topa galā bija LV?

  Kamēr uz 1 reāli strādājošo un LV tautsaimniecībai ražojošo cilvēku būs uzkabināti vēl 3, no kuriem 1 ir valsts aparātā nodarbinātais, kāda var būt runa par efektivitāti?

  Matemātikai - 1800000iedz., 600000 darbspējīgie, no kuriem - 300000 valsts aparātā nodarbinātie, 300000 brīvajā tirgū.
 • @lacauss

  @lacauss

  Jā, jā!- Strādājošajiem vēl vajadzētu mazāk tērēt un vairāk maksāt nodokļos. Savukārt lielais parazitējošo ierēdņu skaits netiek samazināts, regulāri tiek aplaimots ar algas paaugstināšanu un prēmijām. Nemaz nerunājot par fiktīvajām darba algām un apbrīnojamo resursu, "strādājot" 5 un vairāk darba vietās par konsultantiem, valdes locekļiem, pieķerot klāt vēl savu biznesiņu, ko dāsni atbalsta izshēmotie valsts iepirkumi. Īsāk sakot- "kustieties, vergi, kustieties"!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!