Elksniņš: ES līdzekļu izkrāpšanas skandālā iesaistītais “Ditton” ir Daugavpilij nozīmīgs darba devējs

0 Komentāru
Elksniņš: ES līdzekļu izkrāpšanas skandālā iesaistītais “Ditton” ir Daugavpilij nozīmīgs darba devējs
IVARS SOIKĀNS, LETA

“Ditton” holdings, kura vārds izskanējis saistībā ar iespējamu 4 miljonu eiro izkrāpšanu no Eiropas Savienības (ES) fondiem, ir nozīmīgs darba devējs Daugavpilī, tāpēc pašvaldība ir gatava iesaistīties uzņēmumu darbinieku problēmu risināšanā, aģentūrai LETA pauda pilsētas mērs Andrejs Elksniņš (“Saskaņa”).

Domes priekšsēdētājs apgalvoja, ka pašvaldības rīcībā nav informācijas par pašlaik “Ditton” notiekošo, jo ar koncerna vadību sazināties nav izdevies. Tāpat “par savu dienaskārtību” pašvaldību nav informējuši arī likumsargi.

Taču pašvaldība uzņēmusies iniciatīvu, sazinoties ar Nodarbinātības valsts aģentūru (NVA) par iespējamo holdinga darbinieku atbrīvošanu no darba un AS “Citadele”, kas uzņēmumu grupu kreditē, lai banka pēc iespējas neveiktu “asas kustības”, kas varētu nelabvēlīgi ietekmēt “Ditton”. Pašvaldības rīcībā esošā informācija liecina, ka “Ditton” nodarbina ap 300 darbinieku, lielākā daļa no tiem strādā AS “Ditton pievadķēžu rūpnīca”.

“Holdings pašvaldībai ir nozīmīgs darba devējs. Mums ir svarīga katra darba vieta, ko viņi ir radījuši, un esam ieinteresēti, lai viņi turpinātu darboties pilsētā. Ja uzņēmumu gaida nelabvēlīgs attīstības scenārijs, iesaistīsimies radušos problēmu risināšanā,” palīdzēt holdinga darbiniekiem solīja Elksniņš.

Jau vēstīts, ka Valsts policija (VP) otrdien aizturējusi piecas personas aizdomās par aptuveni četru miljonu eiro izkrāpšanu no ES fondiem.

0 Komentāru